Určite viete, že spoločnosť Apple buduje svoje nové sídlo, ktoré by sa malo nazývať SpaceShip a jeho tvary budú z vonka pripomínať, to čo sa nachádza v jeho názve, vesmírnu loď. Pri tejto obrovskej budove to však nekončí a Apple už pripravuje ďalšie novinky, medzi ktoré patrí aj špeciálna prezentačná budova, ktorá by sa mala hneď vedľa samotného SpaceShipu nachádzať. Jej cena vám pravdepodobne vyrazí dych!

Prezentačná budova

Apple je spoločnosť, ktorá si dá záležať naozaj na všetkom a práve preto chce mať všetko dokonalé a pokiaľ ide o dizajn produktov, či samotných budov, chce aby to celé dokopy ladilo. Dôkazom toho nie sú len samotné zariadenia, ale aj najnovší render, ktorý nám ukazuje budovu, v ktorej sa budú predstavovať nové produkty. Už na prvý pohľad je jasné, že vychádza zo sídla spoločnosti, ktoré sa má nachádzať len niekoľko metrov od nej. Do podzemnej prezentačnej sali by sa malo zmestiť okolo 1000 divákov, čo znamená, že tu bude naozaj dosť miesta. Na jedinom oficiálnom rendery môžme vidieť cestu k prezentačnej budove, na ktorej má prebiehať akreditácia novinárov. Apple použije pri stavbe svoje patentové zaoblené sklo, ktoré je ohýbané špeciálnou technológiou, za pomoci ktorej dokáže pokryť obrovské plochy bez akéhokoľvek piliera poprípade výrazne veľkých spojov. No, prejdime už k tej cene. Totiž Apple na novom sídle naozaj nešetrí a podpísalo sa to aj nad novou prezentačnou miestnosťou, ktorej výstavba ma stáť až neskutočných 160 999 985$! No, Apple si dáva naozaj záležať.

- Reklama -
Prezentačná budova - svetapple.sk
Prezentačná budova – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.