Hodinky Apple Watch disponujú množstvom neoceniteľných zdravotných funkcií, ktoré v priebehu rokov dokázali zachrániť nespočet životov. Najnovším prídavkom do tohoto súdka je príbeh o tom, ako môžu funkcie orientované na detekciu srdca odhaliť skryté zdravotné problémy. Vďaka hodinkám Apple Watch sa žena dozvedela, že sa v jej tele nachádza skrytý nádor.

Prečítajte si tiež  Apple vyvíja nový mód šetrenia batérie, ktorý dorazí vo watchOS 9. Čo prinesie?

Ako vysvetľuje portál CBS News, istá žena z východoamerického štátu Maine môže hodinkám Apple Watch doslova vďačiť za život. Kim Durkeeovú Apple Watch dve noci po sebe upozornili na fibriláciu predsiení. Žena si najprv myslela, že zariadenie ukazuje nesprávne údaje, no potom dostala ďalšie upozornenie.

Tretiu noc boli údaje poskytnuté z Apple Watch tak vysoké, že sa rozhodla navštíviť pohotovosť. Ako sa napokon ukázalo, skutočne išlo o fibriláciu predsiení a príčinou bol neznámy agresívny nádor. Lekári v Maine neskôr potvrdili, že jej srdce bije nepravidelne z desivého dôvodu. V tele Kim sa nachádzal myxóm, čo je zriedkavý, rýchlo rastúci nádor. Ten bránil prívodu krvi do srdca a nakoniec by mohol spôsobiť mŕtvicu.

EKG v Apple Watch na ruke používateľa
Zdroj: HardwareZone

Vďaka varovaniam hodiniek Apple Watch ju lekári dokázali dostať včas do nemocnice, kde jej počas päťhodinovej otvorenej operácie srdca odstránili nádor. Zaujímavé je, že Kim nemala žiadne iné príznaky okrem fibrilácie predsiení, takže nebyť hodiniek Apple Watch, takmer určite by neprežila.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -