iPhone je neuveriteľne výkonným zariadením ale uvedomujeme si to? Asi ani nie. Na to aby sme skutočne pochopili jeho silu musíme putovať naspäť do minulosti. Porovnáme ho s tým najvýkonnejším, čo v roku 1969 vôbec bolo. Tvoj iPhone je o 120 miliónov krát rýchlejší ako počítač, ktorý poslal človeka na mesiac

450. výročie misie Apollo 11

Tvoj iPhone je o 120 miliónov krát rýchlejší ako počítač, ktorý poslal človeka na mesiac. – svetapple.sk

S 50. výročím misie Apollo 11, ktorá sa uskutoční už 20. júla sme sa zamerali na porovnanie počítača, ktorý v roku 1969 pomohol astronautom dostať sa na mesiac. Šlo o Neila Armstronga a Buzza Aldrina. Vtedy super-výkonné zariadenie, ktoré na svete nemalo obdobu dnes porovnáme s iPhonom XS, ktorý bežne nosíme vo vrecku. Rozdiel je ohromujúci.

Stačí sa pritom pozrieť na špecifikácie oboch zariadení a zistíme, ako ďaleko sme pokročili. Presnejšie dáta dodal profesor Graham Kendall z University of Nottingham, ktorý sa venuje počítačovej vede. Pokračovanie na ďalšej strane.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here