Majitelia iPhonov, ktoré majú nižšiu kapacitu môžu tento problém riešiť azda najčastejšie. Ide o nedostatok úložného priestoru a následný problém, ako získať cenné megabajty alebo gigabajty navyše. Existuje viacero spôsobov, no ja mám v prípade potreby po ruke tento jeden, najviac dva.
Úložisko takmer plné?
Šestnásť gigabajtov je v dnešnej dobe pomerne malé úložisko pre celý obsah telefónu. Avšak šikovne riešené cloudové úložisko ti pomôže docieliť to, že šestnástka ti v pohode vystačí. Mne osobne stačí úplne, no po určitej dobe je nutné urobiť pár vecí.
Nie, že by som mal v iPhone priveľa aplikácií, skôr ide o dáta (cache súbory) z týchto appiek, ktoré sa však celkom úplne vymazať nedajú a už vôbec nie cez nastavenia. Azda najlepší, no tiež zdĺhavejší spôsob je vymazanie danej aplikácie (napr. Messenger) a opätovná inštalácia tieto nadbytočné dáta rýchlo odstránia. Vedz však, že časom sa opäť dáta nazbierajú a tento postup je potrebné opakovať.
Dlhé stlačenie
Druhý, pohodlnejší spôsob bez mazania aplikácií alebo sťahovania aplikácií na zmazanie cache súborov spočíva v triku s mazaním RAMky a vypnutia iPhonu. Aplikácia Battery Doctor bola na toto ako stvorená a všetko nepotrebné vymazala okamžite. Avšak nedávna aktualizácia túto funkciu odstránila, a tak treba nájsť iný spôsob.
Určite si už počul o tom, ako dlhým stlačením tlačidla uspať vieš čiastočne zmazať pamäť RAM (stlač a drž tlačidlo uspať, čakaj na Vypnúť posunutím a podrž tlačidlo Domov, pokým sa nezobrazí plocha). V kombinácii s týmto trikom, následným vypnutím a zapnutím iPhonu sa čiastočne zmažú aj cache súbory.
Pre kontrolu je však potrebné vedieť, koľko voľnej pamäte si mal pred a po vykonaní tohto triku. Napríklad ja som mal voľných 1,2 GB a po tom 1,4 GB (je to individuálne). Ako som povedal, nevymažú sa úplne všetky cache súbory, ale 200 MB navyše len vďaka zapnutiu a vypnutiu poteší každého.