Apple predstavilo prvý iPhone ešte v roku 2007 a asi viete, že ani vtedy nešlo práve o najlacnejšiu záležitosť. Ľudia zaň v dnešnej dobe nemajú problém zaplatiť sumy presahujúce 1500€. Pokiaľ si ale myslíte, že je to už šialene veľa za smartfón, pokračujte ďalej v čítaní. Toto upravené zariadenie stojí okolo 100 000$ až 120 000$.

Unboxing video: Toto je najdrahší iPhone na svete

Na internete sa dnes objavilo zaujímavé video, ktoré ukazuje ten najdrahší iPhone na svete. Zariadenie, ktoré je vyrobené z 24-karátového zlata a jeho povrch dopĺňa 137 diamantov je jediné svojho druhu. O produkciu sa stará ruská spoločnosť Caviar, ktorá je vo svete stále viac známa podobnými úpravami. Pokiaľ si ho zakúpite, v podstate máte unikát, ktorý už nikto iný okrem vás mať nebude.

Populárny YouTuber Marqeus Brownlee dostal možnosť takéto zariadenie rozbaliť a vyskúšať. Vďaka jeho videu teraz vieme, ako vyzerá model z kolekcie Solarius Zenith v realite. Nie, že by firma Caviar nemala vlastné fotografie. Predsa len ale vidieť niečo takéto „naživo“ a na produktových snímkov je značný rozdiel.

Ak sa pýtate, načo je podobná úprava dobrá, odpoveď je, že ide skrátka o šperk. Vlastniť iPhone za vyše 100-tisíc dolárov je to isté ako nosiť drahé hodinky. Pokiaľ ale na to niekto má, prečo nie. Zábery nám ukazujú, že je jeho zadná strana špičkovo, remeselne upravená. Čo však nájdeme v balení?

najdrahší iPhone na svete
Unboxing video: Toto je najdrahší iPhone na svete

Obsah krabičky prekvapí

Asi vám je jasné, že takéto zariadenie sa nedodáva v štandardnom balení, v ktorom kúpite napríklad nový iPhone 11 Pro od Apple. Caviar má vlastnú, veľmi luxusnú krabicu. Jej obsah je veľmi bohatý. Dokonca ešte bohatší ako práve štandardné balenie.

Nájdeme tu samozrejme základné príslušenstvo. Všetko je ale pobalené ešte v samostatných krabičkách s nápisom Caviar. Jedná sa o 18W adaptér, USB-C Lightning kábel a podobne. Klasická „spinka“ na otváranie SIM karty je tu v trochu pozmenenej podobe. V prvom rade je samozrejme vyrobená zo zlata.

V druhom rade je vytvarovaná tak aby pripomínala žraloka, čo nám príde veľmi originálne. Okrem toho je tu ešte ďalšie príslušenstvo. Je tu zlatá tyčka, ktorá slúži na na naťahovanie luxusných hodín, ktoré sa nachádzajú na zadnej strane.

Na záver prichádza príjemné prekvapenie. Keď už si kúpite iPhone za 100 000$+ hádam nebudete počúvať hudbu cez štandardné EarPods. Caviar vám sem dodá AirPods a dokonca verziu Pro. Dostanete teda najlepší možný hudobný zážitok. Samozrejme ako ináč, aj v tomto prípade prešiel tento produkt podrobnou úpravou pod drobnohľadom ruského klenotníckeho výrobcu.

Prečítajte si tiež  Operačný systém iOS a jeho evolúcia!

Slúchadlá kombinujú biele štuple s čiernym telom a ich nabíjací box je na tom v podstate rovnako. Samozrejme ani tu nechýba logo výrobcu. Tak čo hovoríte. Idete do toho?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.