Naše iPhony používame každý deň na fotenie, internet, hranie hier, prácu alebo len tak, sem-tam si niečo pozrieme. Očakávame od neho veľa, veď prečo nie za takú cenu, no batéria je pre mnohých kameňom úrazu. Ono popravde to s batériou nie je až tak zlé, no ak by sme iPhone trošku šetrili, odvďačí sa nám dlhšou výdržou.

Ako ušetriť za jednu noc 15% batérie iPhonu?

Tipy, triky, návody a podobné veci však môžu znamenať isté obmedzenie, keďže pre šetrenie batérie je nutné vypnúť určité procesy. To je hlavný dôvod, prečo ľudia takéto tipy viac-menej ignorujú a nechcú prísť o pohodlie pri používaní iPhonu a o efekty animácií alebo obľúbené appky.

- Reklama -

Existuje však jeden spôsob, pomocou ktorého vieš ušetriť až do 15% batérie a ani si to nevšimneš. S ním nie je potrebné vypínať animácie, odstraňovať veľké aplikácie, nehrať náročné hry či stiahnuť jas displeja na minimum. Čo to teda je? Každý máme doma wifi, sme na ňom pripojení nonstop a ani nám nenapadne ho vypnúť. Nielen samotný router, čo nie je veľký problém ho mať zapnutý, ale ide skôr o samotný iPhone.

Málo? Dosť?

Ak teda na noc vypneš wifi v iPhone, ráno pri zobudení budeš mať o 15% batérie viac, ako keby si mal wifi cez noc zapnuté. Osobne som si wifi na noc nikdy nevypínal, no v určitý čas mi došlo, že načo by som mal mať zapnutý internet, keď ho absolútne nepoužívam? Tak som ho v jeden večer nevypol, odsledoval som si percentá a v ďalší som ho nechal zapnutý. Skúšal som to takto asi týždeň a v priemere mi vyšli pekné čísla. Približne 15% batérie som ušetril len tým, že počas noci som wifi vypol a možno sa ti bude zdať, že to je nič, ale stále je lepšie mať 20% baterky ako len 5%, no nie?

Netvrdím však, že sa to môže stať každému a na každom iPhone. Je to individuálne a záleží na tom, či máš zapnuté napr. osviežovanie aplikácií na pozadí alebo zapnutý Bluetooth. Rozhoduje aj typ iPhonu (iPhone SE) a verzia iOS (iOS 10.3 PB 2).

Môže ťa zaujímať
- Reklama -