Spoločnosť Apple posúva každým rokom hranice v tom, ako dokážu jej mobilné zariadenia natáčať video. Zatiaľ čo prvý iPhone v roku 2007 túto funkciu ani nemal, ten posledný ju vyladil do absolútne nových rozmerov. Zariadenie ponúka napríklad 5x optický zoom alebo optickú stabilizáciu senzora druhej generácie.

Celý proces v prípade profesionálneho použitia potom uľahčuje podpora formátu ProRes v 4K rozlíšení pri 60 snímkach za sekundu alebo možnosť toto video ukladať rovno na SSD disk, ktorý je ku iPhonu pripojený prostredníctvom nového USB-C konektora. Novinkou je tiež podpora štandardu LOG, ktorý slúži na úpravu farieb v post-produkcii.

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max je skrátka dokonalý nástroj na natáčanie videa, konferencií, reklám či dokonca filmov, čo sa nám teraz snaží spoločnosť Apple demonštrovať vo svojej najnovšej kampani s názvom „On with the Snow“.

V samotnej reklame, ktorá má cca minútu uvidíte, ako filmový štáb natáča na iPhone 15 Pro film s post-apokalyptickou tematikou a využíva na to aj rôzne druhy príslušenstva vrátane rôznych držiakov, stabilizátorov, osvetlenia a podobne.

Celá reklama má tak ako zvyčajne pomerne vtipný podtón a uvidíte v nej, čo dokážete robiť so svojim iPhonom 15 Pro alebo iPhonom 15 Pro Max v praxi. Samozrejme, väčšina scén je extrémne náročných a spoločnosť Apple vám neodporúča, aby ste to skúšali doma.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Je to však perfektná demonštrácia toho, čo tento smartfón dokáže pretože nás výrobca v reklame nezaťažuje číslami, ale oveľa dôležitejšími výsledkami.

V neposlednom rade nám nedá nespomenúť, že spoločnosť Apple nedávno vymyslela ešte jeden zaujímavý spôsob, ako demonštrovať to, čo dokáže kamera v novom iPhone 15 Pro.

Celý októbrový event s názvom „Scary Fast“ bol totiž natočený práve na toto mobilné zariadenie, o čom sa viac môžete dočítať v tomto článku. Dôležité, ale je, že divák to od začiatku až do samého konca ani len netušil, pretože to spoločnosť Apple prezradila až tesne po skončení prezentácie počítačov Mac s procesormi M3.

Aj z toho sa dá teda celkom krásne vyčítať, ako ďaleko je tento smartfón v oblasti natáčania videa. Čo si o tom myslíte vy?

Loopi
REKLAMA

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Venus na nových záberoch!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -