Sociálne siete hýbu svetom a ich používatelia sa môžu realizovať hneď na niekoľkých platformách, ktoré vlastní niekoľko obrovských technologických spoločností. Tak napríklad Meta má pod svojimi krídlami Facebook, Instagram či WhatsApp, čínska spoločnosť ByteDance TikTok a miliardár Elon Musk nedávno kúpil sociálnu sieť Twitter, ktorá nepatrila pod žiadnu väčšiu firmu.

Z vyššie uvedeného je jasné, že práve Meta Marka Zuckerberga chce mať čo najlepšie pokrytie všetkých spôsobov komunikácie na internete. V minulosti napríklad odkopírovala obľúbené 24 hodinové príbehy alebo miznúce správy z platformy Snapchat, vďaka čomu si získala nových používateľov bez akvizície ďalšej sociálnej siete. Podľa portálu CNN sa táto technologická spoločnosť už čoskoro znovu pokúsi o niečo podobné.

Spoločnosť Meta totiž začala skúmať vývoj a budovanie novej samostatnej sociálnej siete, ktorej gro by malo spočívať v čisto textových príspevkoch. Firma to potvrdila redakcii CNN ešte minulý týždeň v piatok.

Reálne sa tak môžeme dočkať pomerne otvoreného boja medzi Markom Zuckerbergom a Elonom Muskom, ktorí sa budú snažiť navzájom predbiehať v tom, kto svojim používateľom a tiež inzerentom ponúkne lepšiu platformu.

„Veríme, že existuje príležitosť pre samostatný priestor, kde môžu tvorcovia a verejne známe osobnosti zdieľať aktuálne informácie o svojich záujmoch,“ prezradil pre CNN hovorca spoločnosti Meta. 

Meta chce novou platformou odstaviť aj Reddit či Discord

Discord Apple Silicon
Zdroj: Unsplash / Alexander Shatov

Nová sociálna sieť by mala byť podľa uniknutých informácií, o ktorých ešte dávnejšie informoval portál Platformer decentralizovaná. Vďaka tomu by mohli jej používatelia vytvárať vlastné servery či komunity a voliť si na nich vlastné pravidlá.

Samotný koncept by mal okrem sociálnej siete Twitter vďaka skupinám a serverom pripomínať aj sociálne siete Reddit či Discord. Podľa CNN by išlo o úplný odklon od toho, ako fungujú ostatné sociálne siete spoločnosti Meta (napríklad Facebook alebo Instagram).

Loopi Banner
REKLAMA

Rovnako tak platí, že pokiaľ by bol nový konkurent pre Twitter decentralizovaný, vývojári tretích strán by preň mohli vyvíjať vlastné aplikácie a rozšírenia, pomocou ktorých by si ho vedeli používatelia individualizovať a vylepšovať. Meta by nad nimi nemusela mať žiadnu kontrolu.

Kedy príde nová sociálna sieť od Marka Zuckerberga a ako sa vyhne neúspechu? 

Facebook Mark Zuckerberg
Zdroj: Unsplash / Solen Feyissa / Gadgetsnow (úprava redakcieňNajv

Spoločnosť Meta žiaľ odmietla komentovať ďalšie informácie ohľadom svojich plánov pri vývoji novej sociálnej siete. Všetko teda podlieha prísnemu utajeniu a akonáhle príde ten správny čas, firma nám odhalí viac.

Voči tejto správe sa ale ozvali kritické hlasy, ktoré tvrdia, že ak by spoločnosť Meta skutočne išla do ďalej platformy, riskovala by tým veľký neúspech. Na druhej strane, ak bude nová sociálna sieť naozaj vydarená, dopadnúť to môže aj veľmi dobre.

Prečítajte si tiež  Elon Musk pomáha Ukrajine. Na jej územie odoslal zásielku terminálov Starlink

Netreba totiž zabúdať, že Meta má dnes miliardy používateľov na svojich sociálnych sieťach a tých by mohla postupne naučiť používať ďalšiu platformu, ktorá by viac vyhovovala ich každodenným potrebám. Nechajme sa prekvapiť, ako to celé dopadne. Čo si myslíte vy? Má Meta šancu prekonať Twitter, Discord, Reddit a ďalších?

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -