iPhone je špičkové, no trochu drahé zariadenie. Ak by ste chceli úplne najlacnejší model súčasnosti, ktorým je iPhone 11, najlacnejšie ponuky na jeho nákup nájdete na tomto odkaze. Ak si naopak plánujete zaobstarať najmodernejší iPhone 14 Pro Max, jeho cena štartuje v oficiálnom predaji na hranici 1 449 €. V Číne ale našli spôsob, ako ušetriť. Zrejem sa vám však nebude páčiť

Reklama: Pokiaľ hľadáte Apple zariadenia za bezkonkurenčné ceny, vyskúšajte nášho partnera iSpot. E-shop ponúka aj zľavy, vďaka ktorým ušetríte stovky eur

Pre tých, ktorých nezaujíma hardvér ale dizajn vytvorili vernú kópiu iPhonu 14 Pro so 6,8″ displejom, ktorý si môžete kúpiť za zlomok ceny. Čínsky iPhone bude s najvyššou pravdepodobnosťou postavený na báze operačného systému Android, v ktorom bude bežať téma pripomínajúca iOS. To dá budúcim majiteľom aspoň vzdialený pocit, že používajú skutočný výrobok od Apple.

Zariadenie má okrem toho k dispozícii až 7 800 mAh batériu, 65 W rýchle nabíjanie, podporu pre USB-C 2.0, NFC či Wi-Fi 6.0 a 3 GB operačnej pamäte RAM. Interné úložisko dosahuje 128 GB a zadné kamery majú rozlíšenie 5,01 Mpx a 8 Mpx. Pokiaľ by ste si s týmto čínskym iPhonom chceli spraviť selfie, zaznamenáte ju na 5 Mpx prednú kameru.

Fake iPhone
Zdroj: Madeinchina

No a čo displej? Ten je pomerne žalostný. Aj napriek obrovskej uhlopriečke musíte počítať s tým, že má rozlíšenie iba 720 x 1280 (HD). To je od originálu na kilometre vzdialené. Rovnako sa nejedná o technológiu OLED ale len TFT. Kvalita zobrazenia bude teda mizerná.

Fake iPhone
Zdroj: Madeinchina

Stojí pár desiatok eur. Nemôže si ho ale kúpiť každý 

Samotný telefón sa objavil na internetovej stránke madeinchina.com, kde je k dispozícii podrobný popis a niekoľko pomerne úsmevných grafík.

Fake iPhone
Zdroj: Madeinchina

Najväčším háčikom je ale jeho nákup, nakoľko ak by ste chceli iba jeden kus, pravdepodobne by ste nepochodili. Výrobca vám totiž predá minimálne 200 kusov, pričom každý z nich si bude ceniť na cca 65 €.

Aj tak ide ale o šialene nízku cenu, pri ktorej má človek pochybnosti, či je za ňu vôbec možné vyrobiť tak komplexné zariadenie, akým je smartfón a ešte na tom niečo zarobiť. V Číne však pravdepodobne vedia niečo, čo my nie…

Na to ako vyzerá falošný iPhone sa môžete pozrieť napríklad v tomto videu:

Dajte nám vedieť do komentára, či by ste si boli ochotné takéto zariadenie zakúpiť aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here