Apple má momentálne v portfóliu v podstate 5 operačných systémov. iOS, iPadOS, macOS, tvOS a WatchOS. Nové informácie ale naznačujú, že tento “ekosystém” bude bohatší. V roku 2020 sa dočkáme operačného systému SiriOS.

V roku 2020 sa dočkáme operačného systému SiriOS.

Ak si myslíte, že Apple už má operačných systémov veľa, bude ich ešte viac. Firma predáva produkty naprieč mnohými odvetviami a tu jeden operačný systém nestačí. Treba ale podotknúť, že systémy sú postavené na rovnakom princípe. iOS, macOS, WatchOS či tvOS zdieľajú rovnaký základ, ktorý vychádza práve z prvého menovaného. Preto všetky fungujú spoločne tak dobre.

Podľa výročnej správy Capital Partners, by mali byť hlasoví asistenti v blízkej budúcnosti mimoriadne dôležití. Minimálne tak to teda tvrdí analytická spoločnosť. Vôbec to navyše neznie nereálne.

3. Poznámky či časovač vďaka Siri - svetapple.sk
V roku 2020 sa dočkáme operačného systému SiriOS – svetapple.sk

Pravdou je, že Siri je tu už od roku 2011 a hoci v tej dobe nebola možno až taká populárna, postupne si ľudia na ňu zvykajú a používajú ju povedzme aj na Slovensku. Je síce pravda, že má svoje muchy a stále nevie rozprávať našim jazykom ale pokiaľ má niekto znalosť v Angličtine, so Siri nemá žiaden problém. Apple ju bude musieť ešte viacej zdokonaliť a jej vlastný operačný systém pre produkty, ktoré majú komunikovať pomocou hlasového asistenta tomu môže výrazne dopomôcť.

- Reklama -

Apple chce konkurovať Googlu a Amazonu

Apple sa musí prispôsobiť trhu s inteligentnými asistentmi, nakoľko jeho konkurencia má v tomto smere náskok. HomePod bol prvým krokom ako ho stiahnuť. To ale určite nestačilo. V súčasnej dobe ponúka vývojárom SiriKit, aby mohli hlasovú asistentku implementovať do aplikácii. SiriOS by ale mal rozšíriť možnosti asistenta. Spolupracovať bude samozrejme so všetkými už dnes známymi opačnými systémami od Apple.

Správa tiež uvádza informácie, ohľadom budúcnosti hlasových asistentov. Tie by mali do niekoľkých rokov úplne zmeniť technologický priemysel. Približne 5-10 rokov bude trvať, kým prestaneme používať klávesnicu. Všetko budeme našim zariadeniam hovoriť. Inteligentné sa budú predávať aj bez obrazovky. Mnohé znaky, budú mať svoju vlastnú zvukovú identitu. Budúcnosť bude teda ešte veľmi zaujímavá. Apple na nej začína pracovať už dnes. SiriOS by mala prísť počas WWDC 2020.

zdroj: 9to5mac

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here