Denne vybavíme niekedy aj desiatky hovorov. Keď sme zaneprázdnený skoro vždy nám niekto zavolá, či nechceme nový balíček od operátora, poistenie alebo len vyplniť dotazník. Je to otravné a keby sme nemuseli, ani nedvíhame. Teraz to bude možné. Bude iOS 13 bez otravných “spam” hovorov?

iOS 13 bez otravných “spam” hovorov. Vďaka Siri.

Hlasová asistentka Siri predstavená ešte v roku 2011 prešla veľmi dlhú cestu. Mnohí sa z nej smiali, nakoľko dosť dlho nebola príliš vyspelá. Ako sa ale ukazuje stále dokáže viac. Tento krát je to mimoriadne užitočná vec. Ak vám vadia otravné telefonáty, ktoré vás maximálne vyrušujú pri práci, Siri vás od nich raz a navždy odizoluje. iOS 13 bez otravných “spam” hovorov bude fungovať najmä vďaka nej. Ako to bude fungovať?

Pokiaľ bude na vaše zariadenie smerovať neznáme číslo Siri ho preverí. nehovoríme teraz o číslach, ktoré nemáte uložené. Vyspelá asistentka ho bude vedieť okamžite skontrolovať v databáze kontaktov, e-mailových schránok správ a podobne. Pokiaľ ale nenájde zhodu (to znamená, že ste s číslom nikdy neboli v kontakte), automaticky ho presmeruje do odkazovej schránky. Vy budete mať o starosť menej. Siri vám ale samozrejme oznámi, že sa to udialo. Môže sa stať, že z úplne neznámeho čísla očakávate nejaký hovor. V takom prípade zavoláte späť.

iOS 13 bez otravných spam hovorov. Novinke pomôže Siri! - svetapple.sk
iOS 13 bez otravných spam hovorov. Novinke pomôže Siri! – svetapple.sk

Služba nebude samozrejme fungovať bez vášho povolenia.

Ak ste sa už obávali, že iOS 13 bez spam hovorov už bude navždy nebude to pravda. Túto funkciu musíte samozrejme v prvom rade vy povoliť a následne ju môžete kedykoľvek deaktivovať. Nebude to náročné, všetko vybavíte behom sekúnd v nastaveniach. Niekomu bude služba vyhovovať viac, inému zase menej. To je asi jasné. Vo všeobecnosti ju ale hodnotíme kladne. Predsa len sa veľa ľudí stretáva s takýmito telefonátmi na dennej báze. iOS 13 to môže zastaviť.

iOS 13 bez otravných spam hovorov. Novinke pomôže Siri! - svetapple.sk
iOS 13 bez otravných spam hovorov. Novinke pomôže Siri! – svetapple.sk

zdroj: 9to5mac

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here