Veľmi dlho sa diskutovalo o tom, či budú Apple Watch tým produktom, ktorý zmení celý trh s inteligentnými hodinkami. Zrazu začal predaj a my sme len ticho sledovali to, ako dopyt prevyšuje ponuku. Dnes sa však Apple Watch už začínajú stávať pomerne dostupným kúskom elektroniky a vo vybraných Apple Store ich dokonca kúpiš aj priamo na mieste! Aké sú však odhady na predajnosť?

USA Apple Watch miluje!

Spoločnosť Slice Intelligence odhalila svoje štatistiky, ktoré sledovali, ako sa predávajú hodinky Apple Watch na americkom trhu. Podľa jej odhadov sa dostalo na zápästia používateľov okolo 2,79 milióna kusov hodiniek a to hovoríme len o uzavretom americkom trhu. Toto číslo nezahŕňa napríklad predaje v Európe či iných častiach sveta. Pokiaľ si rozoberieme 2,79 miliónov používateľov ešte viac, podľa Slice Intelligence sa dostaneme na 17 % používateľov, ktorí si k Apple Watch kúpia nejaké náramky priamo od Apple, ktorých hodnota začína na 49 $ za najlacnejší gumený náramok Sport bend a končí na úrovni 499$ za oceľový Link Bracelet.

- Reklama -

Pokiaľ sa spätne pozrieme na celkové predaje inteligentných hodiniek za minulý rok dostaneme sa na úroveň asi 800 000 kusov po celkom svete. Len v Amerike sa Apple podarilo prekonať túto hranicu hneď niekoľkonásobne počas prvých dvoch mesiacov predaja. Uvidíme ako Apple Watch príjme zvyšná časť sveta, ale v súčasnosti to vyzerá tak, že ich ľudia milujú. Na Slovnsku ich však zatiaľ určite nečakaj. To kedy sa sem dostanú stále nevieme!

Apple Watch - Svetapple.sk
Apple Watch – Svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.