Spoločnosť Apple vydala iOS 14. Nový operačný systém podporuje aj iPhone 6S z roku 2015. Na tomto zariadení bežalo viacero verzií systému. Dnes sa pozrieme na porovnanie iOS 10.3.3 vs. iOS 11.4.1 vs. iOS 12.1 vs .13.7 vs. iOS 14. S ktorým z nich dosiahne najlepšie výsledky?

iOS 14 a výdrž batérie na iPhone 6S

Technologický gigant ladí svoje softvérové novinky každý rok. Žiaľ, v tomto smere sa často stretávame aj s negatívami. Čím viac náročných funkcií, tým horšia výdrž batérie. Najviac trpia staršie modely. Dnes sa pozrieme na iPhone 6S.

Začnime prvou verziou, ktorú zastupuje iOS 10.3.3. Rovno môžeme napísať, že smartfón s ňou dosiahol najlepšie možné čísla. V teste sa držal celkovo 3h a 32 minút, čo je úctyhodný výkon. V rámci skóre obdržal 2120 bodov.

Jeho nástupca, ktorým bol v teste iOS 11.4.1 sa pohoršil. V porovnaní s ostatnými obsadil druhé miesto. Výdrž iPhonu 6S bola pri tejto verzii 3h a 13 minút. Celkové skóre dosiahlo 1930 bodov.

V roku 2018 šlo všetko dolú vodou. iOS 12.1 ukázal najhorší výsledok zo všetkých testovaných verzií. Človeku sa až nechce veriť, že zariadenie s ním vyžalo iba 1h a 53 minút. To je takmer o polovicu menej než v prípade iOS 10.3.3. Celkové skóre dosiahlo iba 1130 bodov.

iOS 13.7 to našťastie napravil. Aktualizácia zabezpečila výdrž na úrovni 3h a 3 minút. Je to síce o pol hodiny menej, než pri iOS 10.3.3, no myslíme si, že vzhľadom na inovácie sa dá táto „nevýhoda“ akceptovať. Celkové skóre predstavuje 1830 bodov.

To najdôležitejšie na záver. Po update na iOS 14 sa používatelia sťažujú, že výdrž batérie dramaticky klesá. Nevylučujeme to, no v redakcii sme sa s takýmto javom zatiaľ nestretli. Každopádne v rámci testu môžete jasne vidieť, že systém sa medzigeneračne nepohoršil. Celkovo vydržal dokonca o minútu dlhšie (3h a 4 minúty) a skóre dosiahol na úrovni 1840 bodov.

Verdikt?

Ako ste mohli vidieť sami, dlhodobý jav zhoršovania výdrže batérie skutočne existuje. Oproti iOS 10 má však jeho moderný nástupca (s kopou vylepšení) len o pol hodiny horšie výsledky čo nie je až také dramatické. Nezabúdajte na to, že sa jedná o 5 ročný hardvér a v spojení so starším akumulátorom sa môže pekne potrápiť.

Do komentára napíšte, ako je to u vás. Uveďte samozrejme aj model zariadenia, ktorý aktuálne používate. Za nás všetko fajn (iPhone X, iPhone XS, iPhone 11 a iPhone 11 Pro).

Prečítajte si tiež  Príde čierny iPhone 7?

zdroj

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.