Od včerajšej aktualizácie na iOS 8.1 Apple pridáva podporu služby Apple Pay. Je to v skratke platenie mobilom pomocou technológie NFC. Služba Apple Pay je bohužiaľ zatiaľ dostupná len pre USA trh. V krátkom videu si môžeme pozrieť, ako sa dá zaplatiť iPhonom v McDonalde, ktorý je jedným z prvých partnerov tejto služby.

Apple Pay na videu

Na videu môžeme vidieť platbu iPhonom 6 v McDonalde. Na iPhone je nainštalovaný iOS 8.1. Po zadaní a zúčtovaní objednávky sa iPhone len priblíži k terminálu a automaticky rozpozná, že sa majiteľ chystá uskutočniť platbu. Otvorí sa predvolený platobný spôsob, ktorý je uložený v Passbook. Po priložení k terminálu a súčasnom podržaní palca na Touch-ID (pre verifikáciu majiteľa) sa platba uskutoční behom jednej sekundy.

- Reklama -

Platba trvala trošku dlhšie, bolo to však spôsobené tým, že predavačka pri pokladni zabudla (možno v toľkom strese z objektívu kamery) stlačiť tlačidlo. Keď sa tak stalo, platba prebehla takmer okamžite.

Po uskutočnení platby Passbook zobrazí fajku, ktorá označuje úspešnú transakciu a telefón vydá potvrdzujúci zvuk. Hneď na to sa na displeji zobrazia detailné informácie o konkrétnej transakcii. Najväčšia výhoda oproti bezkontaktným kartám spočíva najmä v bezpečnosti, pretože pri Apple Pay musí byť majiteľ telefónu verifikovaný cez Touch-ID. Bezkontaktnou kartou môže platiť ktokoľvek.

Apple Pay - Jednoduché ako bezkontaktná karta plus zvýšená bezpečnosť
Apple Pay – Jednoduché ako bezkontaktná karta plus zvýšená bezpečnosť

Apple Pay je dostupná len pre iPhone 6/6 plus, nakoľko potrebný HW – bezdrôtový NFC chip sa nachádza len v najnovších zariadeniach od Apple. iPad Mini 3 a iPad Air 2 budú umožňovať len  nákup aplikácií cez Apple Pay, za nákupy však budeme môcť platiť aj Apple Watch hneď, ako sa začnú predávať. A to ešte len bude revolúcia, platiť za nákup hodinkami 🙂

Nám ostáva už len dúfať, že sa podpory Apple Pay dočkáme čo najskôr aj na Slovensku 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Mladý chalan, ktorý rád podniká (odvážne kroky) hlavne vo svete internetovo-biznisovom. Momentálne spolumajiteľ, obchodník, marketér, editor a sporadický autor na svetapple.sk.