Trh s mobilnými zariadeniami je skutočne rozsiahly. Špecialitou je potom čínsky trh, ktorý je obrovský a okrem samotných produktov ti nájdeme aj nahrádzané diely na všetky možné zariadenia. Pozrite si video: Chlapík si z dielov v Číne poskladal vlastný telefón.

3Video: Chlapík si z dielov v Číne poskladal vlastný telefón.

Pokiaľ potrebujete telefón (povedzme, že nie práve iPhone), vaša prvá cesta vedie na internet alebo do kamennej predajne, kde si môžete vybrať skutočne z bohatého množstva zariadení s rôznymi funkciami. Tieto zariadenia majú za sebou rozsiahly vývoj, testovanie a v neposlednom rade aj komplikovaný výrobný proces, ktorý je pri tom všetkom asi najdôležitejší.

Má ale svoju cenu a vzhľadom na to, že v číne na trhu sa dá kúpiť asi noazaj všetko YouTube kanál Strange Parts nám prináša video, ktoré ukazuje proces poskladania si svojho vlastného smartfónu čisto z náhradných dielov zakúpených v malých obchodoch. V tomto prípade sa ale nejedná o iPhone. Je to obyčajný smartfón s Androidom.

Nebolo by to možno až také zaujímavé, keby presne tento chlapík pred niekoľkými rokmi neposkladal rovnakým spôsobom iPhone 6S. Vtedy si na internete získal obrovskú popularitu a video má dnes cez 20 miliónov pozretí. Môžete si ho pozrieť na ďalšej stránke.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here