Na internete sa občas objavia veci, ktoré vyzerajú až moc dobre. Určite medzi ne patril aj tento únik, ktorý údajne ukazoval iPhone 9 v akcii. Zariadenie malo modernejší „hranatý“ dizajn a bolo v zaujímavej zelenej farbe.

Dnes sme sa však vďaka nášmu čitateľovi dopracovali k informácii, že toto video bolo v skutočnosti falošné. Podobný housing si môžete kúpiť aj na váš iPhone 8/ 8 Plus či dokonca iPhone XS, alebo iPhone 11 Pro Max! (viac fotografii nižšie)…

iphone 8 housing
Video o iPhone 9 bol fake. Tento moderný housing si môžete kúpiť aj vy.

Video o iPhone 9 bol fake. Upravený hranatý housing zoženiete na viacero modelov.

Tak ako sme aj uvádzali v samotnom článku (o úniku), predpokladali sme, že to celé môže byť len vo vymenenom housingu. Nenapadlo nás ale, že takýto zadný kryt je bežné dostupný a už vôbec nie to, že ho môžete mať aj na najnovšom iPhone 11 Pro Max či na staršej generácii XS Max. Na tejto internetovej stránke si môžete pozrieť ponuku rôznych „hranatých“ housingov na odlišné modely. Ako ho budete chcieť na iPhone 8 alebo iPhone 8 Plus, zaplatíte zaň 80$ (to nie je málo).

Za taký iPhone XS alebo XS Max si už výrobca pýta 180-200$. Absolútne nás ale prekvapila dostupnosť pre najnovší iPhone 11 Pro Max. Ľudia sú naozaj veľmi vynaliezaví. Na druhú stranu otvorene konštatujeme, že táto „úprava“ vôbec nevyzerá zle.

iphone xs housing
V tejto úprave si viete kúpiť aj iPhone XS/ XS Max – svetapple.sk

Len keby si za diel v prípade špičkovej verzie výrobca nepýtal až 350$. To je už naozaj trošku moc. Každopádne, ukazuje nám to aspoň to, ako jednoducho sa dá v dnešnej dobe čokoľvek sfalšovať. Na fotografiách vidíte vlastne rovnaký zadný kryt, ako majú iPhony.

iphone 11 pro max housing
Jemná úprava dizajnu iPhone 11 Pro Max určite neublížila – svetapple.sk
iphone 11 pro max housing
Takto nejako bude vyzerať iPhone 12 Pro – svetapple.sk

Rozdiel je len v tom, ako na vás pôsobí z vonkajšej strany. Apple by malo už tento rok uviesť na trh minimálne 4 iPhony, ktoré budú mať hranatý dizajn tak ako to vidíme na fotografiách. Inšpirovaný bude iPhone 4/4S. Čo na to hovoríte? Páči sa vám to alebo nie? My by sme si asi dali povedať…

iphone 11 pro max housing
Video o iPhone 9 bol fake. Tento moderný housing si môžete kúpiť aj vy.
Prečítajte si tiež  Legenda v hackovaní zosmiešnila Apple, Google a Tesla! Pozri sa čím!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.