Na internete, konkrétne v aplikácii TikTok sa dnes objavilo video, ktoré ukazuje iPhone SE 2 aka iPhone 9. Vo svete to okamžite vyvolalo diskusie o tom, či sa jedná o skutočné zariadenie alebo o podvrh. Nech už je to akokoľvek, na záberoch si môžete pozrieť to, ako bude s vysokou pravdepodobnosťou vyzerať.

Je toto iPhone SE 2?

O iPhone SE 2 respektíve iPhone 9 sa toho na internete popísalo už relatívne dosť. Vieme napríklad to, že by mal byť predstavený 31. marca a do predaja sa dostane potom 3. apríla. Minimálne tak to zatiaľ naznačujú relevantné zdroje. Okrem iného by sme sa v prípade tohto zariadenia mohli dočkať lákavej cenovky.

Základná verzia so 64 GB bude začínať na hranici 399$. Drahší variant so 128 GB úložiskom potom 449-499$. O tom, koľko zaň zaplatíme na Slovensku sa môžete dočítať tu, bude to ale o niečo viac…

iPhone SE 2/ iPhone 9 bude po vizuálnej stránke vychádzať z aktuálne predávaného iPhonu 8. Niektoré zdroje naznačujú, že sa v dizajne neobjavia žiadne zmeny, iné zase hovoria o tom, že by tu mohli byť menšie kozmetické úpravy. Ťažko teda povedať.

Každopádne, dnes sa na internete objavilo video, ktoré ukazuje tento model v plnej paráde. Zdieľané bolo prostredníctvom aplikácie TikTok a vo svete okamžite vyvolalo diskusiu, či ide o legitímny obsah alebo podvrh.

Je toto iPhone SE 2? Cez TikTok bolo pridané zaujímavé video.
Je toto iPhone SE 2? Cez TikTok bolo pridané zaujímavé video.

Hoci by sme veľmi radi jednoznačne potvrdili alebo vyvrátili dizajn, nemôžeme tak urobiť, nakoľko sa jedná o vôbec prvý takýto „vizuálny“ únik. Na druhú stranu ale prichádza v čase, kedy sa má iPhone SE 2/ iPhone 9 pomaly zavádzať do výroby. Kúsok pravdy by teda na tom mohol byť

Dnešný únik…

Zábery ukazujú zariadenie, ktorého predná strana s Touch ID je prakticky totožná ako na iPhone 8. S tým sme rátali. Rozdiel je najmä v rámčekoch, ktoré obklopujú zariadenie. Tie sú hranaté podľa predpovedí, o ktorých sme počuli ešte v septembri minulého roka.

Úniky sa ale netýkali iPhonu SE 2/ iPhonu 9 ale skôr iPhonov 12, ktoré by mali prísť počas deviateho mesiaca 2020. V tomto smere sme teda trochu skeptickí. Tak isto sa nám nezdá ani farba „Seafoam Green“, ktorá sa na tomto zariadení, podľa predošlích informácii nemala vôbec objaviť (dostupný má byť len čierny, strieborno-biely a potom červený model).

Poslednú pochybnosť máme potom nad logom „uniknutého“ modelu SE 2. To by malo byť situované v strede tak ako na iPhone 11/11 Pro a nie v hornej časti. Je to v podstate nový dizajnový jazyk spoločnosti Apple, ktorý môžeme očakávať na všetkých budúcich iPhonoch.

Prečítajte si tiež  AirPods Pro 2 s USB-C sú vo výhodnej zľave. Najlepšie slúchadlá súčasnosti sa oplatia

Ak sa teraz pýtate, ako je toto možné, v podstate vám môžeme odpovedať iba dvoma spôsobmi. V prvom rade sa skutočne jedná o iPhone SE 2/ iPhone 9 a predošlé úniky neboli celkom presné, alebo sa niekto v Číne nudil, vyrobil „housing“, teda celé zadné telo v trochu iných tvaroch a prispôsobil ho pre iPhone 8.

Dnes je možné všetko a za trochu mediálnej pozornosti by to predsa stálo. Nechajme sa teda prekvapiť. Na novinku sa už veľmi tešíme. Ak by mala ale vyzerať takto, minimálne nás v redakcii by určite nesklamala. Práve naopak. Čo hovoríte vy?

https://twitter.com/WhatTheBit/status/1230176767433990144?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1230176767433990144&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.macrumors.com%2F2020%2F02%2F19%2Fvideo-depicts-iphone-9-design%2F

Čo môžeme očakávať od iPhonu SE 2/ iPhonu 9

  • Apple A13 Bionic procesor
  • 3 GB operačnej pamäte RAM
  • Úložisko: 64 GB a 128 GB
  • 12 Mpx širokouhlý fotoaparát vzadu
  • 7 Mpx FaceTime kamera
  • Touch ID
  • Väčší akumulátor
  • Cena od 399$
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.