iPhone 8 sa blíži, aj keď len veľmi pomaly. U nás sú však už značne rozšírené informácie o tom, čo táto jablková novinka ponúkne. Mali sme tu teóriu, že Apple nám prinesie bezdrôtové nabíjanie. Tá sa dnes potvrdila a pravdepodobnosť, že sa tak naozaj stane sa značne zvýšila. iPhone 8 bude ponúkať istý typ bezdrôtového nabíjania, no naše sny budeme musieť ešte odložiť. Apple sa pripája do technologického konzorcia, ktoré stojí za štandardom „Qi“.

Bezdrôtové nabíjanie

Ako iste vieš, na tomto svete sú technológie, no a potom určité normy, ktoré by mali tieto technológie spĺňať. Pozrime sa napríklad na vodeodolnosť. iPhone 7 a iPhone 7 Plus spĺňajú štandard IP67, budúce iPhony by mali spĺňať dokonca IP68. A rovnako tak je to aj pri bezdrôtovom nabíjaní.

- Reklama -

Aj tu platia isté štandardy, ktoré musí táto technológia spĺňať a Apple najnovšie vstúpilo do konzorcia, ktoré stojí za asi najrozšírenejším štandardom bezdrôtového nabíjania, „Qi“. Akonáhle raz vstúpiš do tohto konzorcia, automaticky sa zaväzuješ k tomu, že budeš prispievať k rozvoju technológie bezdrôtového nabíjania pomocou štandardu „Qi“.

Apple by malo byť podľa zverejnených údajov členom už niekoľko týždňov, no ľudia si to všimli až dnes. Apple tu samozrejme nie je samé. Zaradilo sa medzi vyše 200 ďalších spoločností, medzi ktorými nájdeme aj popredných výrobcov smartfónov, ako napríklad Samsung, LG či Huawei. Týmto počinom nám Apple naznačilo, že tento rok sa žiadnej revolúcie, ktorá by sa mala týkať bezdrôtového nabíjania, nedočkáme.

Nabíjanie - svetapple.sk

Dočkáme sa ale tejto technológie ako takej s vysokou pravdepodobnosťou na indukčnej báze. To, aké bude rýchle toto nabíjanie ešte nevieme, no myslíme si, že by malo Apple ponechať vstup do iPhonu aj cez kábel, nakoľko technológia nie je stále natoľko vyvinutá aby dokázalo dostatočne rýcho a efektívne nabiť smartfón.

Na našu smolu by sme dokonca mohli rátať s tým, že indukčná nabíjačka nebude ani súčasťou balenia. Budeme si ju musieť kúpiť a to znamená ďalšie desiatky, či možno aj stovky eur navyše. Bude tu vládnuť pravdepodobne podobná politika ako v prípade AirPods. K iPhonu síce dostaneš slúchadlá, ale ak chceš aby boli bezdrôtové, musíš si doplatiť mastných $179, a to si už človek 2x rozmyslí, či mu kábliky až tak veľmi prekážajú.

Nabíjanie - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.