Pred pár týždňami sme vás informovali o novinke, ktorá mala pribudnúť do vyhľadávača Google po celom svete. Tento nástroj sa neustále snaží zlepšovať kvalitu informácií nachádzajúcich sa na internete a preto sa rozhodol zakomponovať ku jednotlivým stránkam nové tlačidlo.

To symbolizujú tri bodky vedľa URL adresy, vďaka ktorým sa môžete dozvedieť o stránke, na ktorú chcete kliknúť dôležité informácie bez nutnosti jej otvorenia.

Novinka bola spustená prednedávnom len v anglickom jazyku s tým, že Google sľúbilo, že ju čoskoro spustí globálne. Urobilo to však skôr, ako sme očakávali.

Redakcia SvetApple si dnes všimla, že pri vyhľadávaní sa spomínané tlačidlo nachádza už aj pri stránkach v slovenčine. Pokiaľ naň kliknete, objaví sa pred vami nové okno, ktoré vám povie dôležité informácie o webe.

Patrí medzi ne napríklad to, kedy bol po prvýkrát zaindexovaný v Google (v našom prípade to bolo ešte v roku 2014) a či je spojenie s daným webom zabezpečené.

Nové okno vás vie informovať aj o tom, či je výsledok vyhľadávania prispôsobený priamo pre vás na základe vašej aktivity a rovnako vám ozrejmí niekoľko ďalších súvislostí ohľadom toho, či na internetovú stránku odkazujú iné weby, na aké kľúčové slovo sa indexuje alebo či sa na nej objavujú také typy obrázkov, aké práve hľadáte.

Funguje to automaticky

Tento nový systém funguje úplne automaticky a vytvára ho priamo spoločnosť Google. V súčasnosti z neho nie je možné vyčítať príliš veľa informácií no minimálne tie najdôležitejšie môžu byť pre vás užitočné.

Ak sa napríklad bojíte kliknúť na nedôveryhodnú stránku, týmto spôsobom si ľahko overíte, akú má históriu, či na ňu odkazujú iné weby a či je spojenie s ňou zabezpečené.

Keďže ide v súčasnosti len o beta verziu, predpokladáme, že v blízkej budúcnosti dostane ďalšie dôležité funkcie. Nechajme sa prekvapiť.

Google novinka
Zdroj: SvetApple
Google novinka
Zdroj: SvetApple

Vyskúšajte ekologický kryt od Loopi.sk. Je vyrobený z ekologických materiálov, ktoré je možné kompostovať a po čase sa v prírode rozložia.

Loopi Eco Case
Reklama

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 Pro je pocitovo ľahší než udáva výrobca. Ako je to možné?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -