Rok 2020 bude výnimočný vo viacerých ohľadoch. Spoločnosť Apple predstaví svoj najdôležitejší produkt o niečo neskôr, ako sme na to zvyknutí. Dôvodom je samozrejme pandémia koronavírusu. Vďaka úniku dnes vieme predpovedať, kedy to bude!

Vieme kedy Apple predstaví iPhone 12

Ešte včera ste sa mohli na našej stránke dočítať o tom, že Apple Watch Series 6 prídu na trh skôr ako iPhone 12. Spomenuli sme aj možné predstavenie smartfónov, no teraz sme sa ho rozhodli trochu upresniť (nakoľko sa objavili nejasnosti). Za únikmi stojí renomovaný leaker Jon Prosser, ktorý má viac ako slušnú povesť. Môžeme im teda dôverovať.

Podľa jeho zistení, ktoré údajne pochádzajú priamo z Apple, plánuje spoločnosť vydať nové vlajkové lode počas týždňa, začínajúcim 12. októbra.

Tento deň je konkrétne pondelok, ktorý sa zvyčajne na Keynote nehodí. Produkty prichádzajú takmer pravidelne v utorok alebo v stredu. iPhone 12 a iPhone 12 Pro očakávame teda 13. alebo 14. októbra 2020! Je to v podstate o celý mesiac neskôr v porovnaní s minulosťou.

Čo sa týka predobjednávok, tak tie by mali byť dostupné v rovnakom týždni. Apple s nimi zvykne začať v piatok, takže z toho pohľadu logicky pripadajú na 16. októbra.

Samotný predaj bude spustený v dvoch fázach. Firma žiaľ zo začiatku nebude mať k dispozícii dostatok verzií s označením „Pro“, takže zvládne nasýtiť dopyt len po základnom iPhone 12 (5,4″) a iPhone 12 Max (6,1″). Obe verzie budú dostupné pravdepodobne až o týždeň neskôr a teda v piatok, 23. októbra. Bavíme sa o globálnom predaji!

No a čo tí, ktorí budú chcieť najlepší a najdrahší iPhone 12 Pro (6,1″) a iPhone 12 Pro Max (6,7″)? To je žiaľ momentálne jedna veľká neznáma. Ani Jon Prosser nemá konkrétne info, no predpovedá, že ich v predaji neuvidíme skôr ako v novembri 2020! To určite nepoteší žiadneho potencionálneho záujemcu. Čakanie sa tým pádom predĺži skoro o celé 2 mesiace

zdroj

Prečítajte si tiež  iPhone 11 strávil na dne jazera 6 mesiacov a potom stále fungoval
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.