V Apple sa už pripravuje úplne nová verzia operačného systému iOS s označením 8.2 a na svete je už aj jej 5 beta verzia. Každopádne, doteraz nebolo úplne známe, kedy sa tejto prvej veľkej aktualizácie dočkáme aj v našich iOS zariadeniach. My to už vieme a je veľmi pravdepodobné, že v daný týždeň iOS 8.2 skutočne uvidíme!

Marec

Ako sme už niekoľkokrát naznačovali, Apple už pomaly finišuje so svojim novým iOS 8.2 a je len otázkou času, kedy ho ponúkne vo forme aktualizácie. S tou však ešte musí chvíľu počkať, minimálne preto, lebo prednedávnom vyšlo iOS 8.1.3 a vzhľadom na to, že iOS 8.2 má priniesť aj podporu Apple Watch, bolo by dobré aby tu bol ešte pred začiatkom predaja hodiniek, ktorý je len tak mimochodom naplánovaný niekedy na apríl. No a čo iOS 8.2, kedy sa ho už konečne dočkáme? Dočkať by sme sa ho mali, minimálne podľa BGR už 2. marcový týždeň, pokiaľ sa samozrejme bude držať Apple svojich vlastných plánov. Vraj nejde o úplne záväzný dátum a vôbec nie je vylúčené, že sa ešte jemne pozmení, no BGR tvrdí, že v danom období by mala jednoducho aktualizácia vyjsť!

- Reklama -

A čo prinesie?

Určite vás všetkých zaujíma aj to, čo vlastne novinka prinesie a aké budú zmeny oproti jej súčasnej verzii. V prvom rade by to mala byť stabilita a oprava chýb z iOS 8.1.x, čo je samozrejmosť, no a potom už podpora Apple Watch a iné drobné služby. Vylúčené nie je ani to, že sa pri novinke dočkáme aj niekoľkých nových funkcií, ktoré do systému pribudnú! Odpoveď na to, čo nám systém presnejšie prinesie sa dočkáme až apríli!

iOS 8.2 beta 5- svetapple.sk
iOS 8.2 beta 5- svetapple.sk

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.