Možno sa to ani nezdá, no ten čas letí skutočne veľmi rýchlo. Kto by bol povedal, že v septembri to budú presne dva roky od doby, kedy Tim Cook vystúpil na pódium so známou hláškou “One more thing” a predstavil nám prvú generáciu Apple Watch. To je už naozaj veľmi dlhá doba a tak treba uvažovať nad druhou generáciou hodiniek. Podľa najnovších informácií možno vieme, kedy prídu. Bude to už čoskoro!

Vieme kedy prídu Apple Watch 2!

Najnovšiu správu nám priniesol známy analytik Brian White, ktorý síce nepatrí medzi tých najdôveryhodnejších, ale zopár vecí sa mu už podarilo predpokladať. Dúfajme teda, že sa v téme Apple Watch nemýli. V prvom rade by sme sa mali dočkať hodiniek, ktoré budú podstatne tenšie ako prvá generácia. Brian hovorí, že to bude až 40% bez toho, aby bola akýmkoľvek spôsobom ohrozená výdrž batérie.

- Reklama -

Pri tomto tvrdení by sme si možno dávali trošíčku pozor a 40% brali s rezervou. Ak Apple Watch schudnú, čo predpokladáme, že áno, nie sme si istí či to bude až tak zásadný rozdiel. Samozrejme vyvrátiť to nemôžme a Brian má asi viac informácií ako my, preto je len na tebe, či tejto informácií veriť alebo nie. Tieto informácie má White priamo z Ázie, len prednedávnom sa vraj vrátil od dodávateľov Apple, aby vyzistil nové skutočnosti ohľadom Apple Watch 2.

Apple Watch - svetapple.sk

Podľa analytika by sme sa novej generácie Apple Watch mali dočkať už do dvoch či troch mesiacov, čo by približne sedelo aj s WWDC (Worldwide Developers Conference). Analytik sa vyjadril, že späť prišiel s pocitom, že Apple nepredstaví Apple Watch v septembri po boku s iPhonom 7, ale predstaví ich ešte o čosi skôr, napríklad na spomínanej WWDC spolu s iOS 10 a novým OS X. Hoci Brian White nepatrí k najspoľahlivejším analytikom, uprieť sa mu nedá to, že jeho predpovede potvrdzujú aj iní.

Apple Watch mali byť vraj predstavené už v marci po boku s iPhonom SE a iPadom Pro 9,7″, no napokon sa tak nestalo. Skúšobná výroba ale mala byť zahájená už v januári tohto roka. Znamená to teda, že ak chce Apple v najbližších mesiacoch predstaviť Apple Watch, je takmer s určitosťou jasné, že prídu v júni. Ak by sa napokon spoločnosť rozhodla ináč, museli by sme počkať až do septembra, no veď uvidíme! 🙂

Apple Watch 2 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.