watchOS 7.4

Aj keď watchOS 7 pôvodne nepatril medzi najvydarenejšie verzie systému (špeciálne na Apple Watch Series 3), postupom času sa to zlepšovalo. Dnešným dňom Apple vydáva tretiu veľkú aktualizáciu označenú ako watchOS 7.4. Okrem opravy chýb a zlepšenia stability či rýchlosti prináša aj niekoľko drobností.

Na inštaláciu budete potrebovať cca 400 MB úložiska (v závislosti od modelu). Pokiaľ potrebujete vymazať nejaké appky aby ste si uvoľnili miesto, urobíte to týmto spôsobom.

K samotnému updatu sa dostanete cez Nastavenia > Všeobecné > Aktualizácia softvéru. Hodinky musia byť po celý čas na nabíjačke a pomocou Wi-Fi pripojené k iPhonu. Podmienkou je takisto batéria nabitá na 50%.

Oficiálna poznámka od Apple watchOS 7.4

watchOS 7.4 obsahuje nové funkcie, vylepšenia a opravy chýb, medzi ktoré patrí:

  • Schopnosť odomknúť iPhone X a novšie pomocou Apple Watch pri pokuse o použitie Face ID pri nosení masky na tvár
  • Možnosť klasifikovať typ zariadenia Bluetooth v Nastaveniach pre správnu identifikáciu slúchadiel pre zvukové upozornenia
  • Schopnosť streamovať zvukový a obrazový obsah z tréningov Apple Fitness + na televízory a zariadenia s podporou AirPlay 2
  • Podpora aplikácie EKG na Apple Watch Series 4 alebo novších v Austrálii a Vietname
  • Podpora upozornení na nepravidelný srdcový rytmus v Austrálii a Vietname

Do komentára mi napíšte, ako funguje táto aktualizácia u vás. Všimli ste si po jej inštalácii nejaké pozitívne zmeny alebo ostalo (zatiaľ) všetko po starom?

Prečítajte si tiež  Apple niečo chystá na utorok 8.9.2020. Pravdepodobne to bude viacero produktov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.