Väčšina bánk na Slovenksu už naplno prešla na systém bezkontaktných platieb pomocou iOS. Apple Pay je jednoducho špičkový a okamžite si ho obľúbili všetci majitelia iPhonu či Apple Watch v našej krajine. VÚB je v podstate jedna z posledných bánk, ktorej podpora chýba. My však už pravdepodobne vieme, kedy VÚB Banka spustí Apple Pay.

Vieme kedy VÚB Banka spustí Apple Pay.

Apple Pay prišlo v podstate na začiatku tohtoročného leta. Všetky banky ho automaticky nepodporovali. Akosi sa ale očakávalo, že so žiadanou službou urýchlene prídu. Hoci nám mnohé banky sľubovali, že Apple Pay príde čoskoro, nestalo sa tak.

Tak či onak, termín tohto roka by mohla splniť aj jedna z posledných bánk, ktorá Apple Pay ešte stále nepodporuje. Hovoríme o VÚB Banke. Tá pridala na svoju Facebookovú stránku príspevok, kde zdieľa svoju súťaž, pomocou ktorej promuje bezkontaktné platby pomocou aplikácie a Androidu.

Ako sa však možno očakávalo, reakcia na seba nenechala dlho čakať. Jeden používateľ veľmi rýchlo napísal komentár a vyjadril svoju nespokojnosť s tým, že banka ešte stále nepodporuje Apple Pay. Práve pod tento komentár umiestnila svoje stanovisko aj samotná banka.

Tá sa snažila celú situáciu objasniť. Podľa jej slov boli problémom dve veci. V prvom rade to bolo dohodnutie podmienok, na ktoré sa čakalo od materskej banky a potom presun všetkých kariet na úplne nový systém, ktorý by mal klientom priniesť lepši a kvalitnejší servis. Až po týchto krokoch bude možné nasadiť Apple Pay aj pre Slovenský trh.

Banka zároveň vo svojom stanovisku potvrdila, že Apple Pay chcela nasadiť už skôr a vie o tom, že iné banky ho majú už mesiace. Na druhú stranu sa ale momentálne snažia pre klienta urobiť všetko preto aby sa systém spustil do konca roka. Podľa tohto komentára, ktorý môžeme považovať za čiastočne oficiálne stanovisko by malo spustenie služby prísť až počas decembra 2019.

Samozrejme sme banku kontaktovali formou správy aj my. Odpoveď prišla v znení „Pekny den. V priebehu decembra“. To potvrdzuje stanovisko z komentára. Na záver dodáme, že len nedávno spustili Apple Pay aj Fio banka a UniCredit bank.

Prečítajte si tiež  Najlepšie filmy natočené podľa skutočných udalostí
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here