Apple Watch sú v súčasnej ponuke produktov tak trošku nedostupným tovarom. Ešte stále sa predávajú len vo vybraných krajinách a dostať ich je doslova talent. Práve preto Apple zatiaľ bližšie nešpecifikovalo predaje týchto hodiniek.

Opierame sa prakticky len o výsledky analytických spoločností, ktoré tvrdia, že sa ich predalo 3,6 milióna kusov.

3,6 milióna kusov

Nie je celkom jasné, prečo Apple doposiaľ nezverejnilo finančné výsledky svojich inteligentných hodiniek Apple Watch. Domnievame sa však, že tak urobí až potom, ako s nimi vstúpi aj na ostatné trhy.

Nateraz sa teda môžeme opierať len o odhady analytických spoločnosti, ktoré vedia častokrát veľmi presne povedať, čo malo aké predaje. Jedna zo spoločností, ICD nás informovala o tom, aké boli predaje hodiniek Apple Watch, podľa nej si ich zakúpilo už 3,6 milióna používateľov.

Predaje nových hodiniek sú teda veľmi dobré a omnoho lepšie ako zariadenia s operačným systémom Android Wear. Apple so svojim Watch OS teda viacmenej ničí ďalšiu platformu. Aj keď je 3,6 milióna pomerne dosť, nestačilo to na prvé miesto medzi spoločnosťami, ktoré vyrábajú Wearable zariadenia.

Prečítaj si tiež: Apple Watch – Apple to celkom nezvládlo!

Na prvom mieste sa totiž so 4,4 miliónmi kusov nachádza spoločnosť Fitbit. Na treťom mieste tu je potom Čínske Apple alebo ináč povedané, spoločnosť Xiaomi, ktorá svoje wearable zariadenie predáva pod 20$ a tak sa nemôžeme diviť tomu, že ich predala 3,1 milióna.

Pokračujeme Garminom s veľmi slabým počtom predaných kusov, len 0,7 milióna a končíme pri Samsungu, ktorý si v tomto odvetví pohoršil a predal len 600 000 inteligentných hodiniek.

Jeho podiel na trhu sa oproti minulému roku omnoho zhoršil. Kým vtedy figuroval približne 14%, dnes sa dostáva ledva nad 3%, čo je naozaj veľký rozdiel. Je vidieť, že ľudia si Wearable zariadenia začínajú obľubovať. Oproti minulému roku hlásia nárast predaja až o 223%!

Prečítajte si tiež  Apple Watch Series 8 kúpite po zľave za šialene výhodnú cenu. Teraz sa veľmi oplatia
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.