Určite ťa neobišlo, že iPhony 7 vo verzií Jet Black majú nemalé problémy s odolnosťou voči všetkému. Stopy poškodenia sa na nich objavujú praktický po prvých hodinách používania a to s ním môže človek zaobchádzať ako v perinke. Odolnosť tejto varianty je diskutabilná a to ani nehovoríme o náchylnosti na odtlačky prstov a samozrejme mastnotu. Na telefóne je všetko vidieť. Keď chce ale niekto niečo také pekné a zároveň chce, aby to stále vyzeralo dobre, musí urobiť kompromis. My ti ho dnes ukážeme.

Jet Black

Apple nám už dlhodobo sľubuje, že pre nás predstaví sklenený iPhone. Tento rok svoj sľub čiastočne aj naplnilo, aj keď pravda, nejde o sklo, ale len o vysokoleštený hliník, ktorý dokáže sklo imitovať. Tak či onak, Jet Black iPhone vyzerá až neuveriteľne dobre a povedzme si na rovinu, ak niekto každý rok vymieňa svoj starý iPhone za nový, bol by to hriech nesiahnuť po niečom tak nádhernom, ako je práve táto varianta. Má ale svoje muchy – najmä už vyššie spomínanú náchylnosť na škrabance. Niekedy dokonca stačí, aby si ju položil na stôl, na ktorom je ostrejšia štruktúra (napríklad dreva) a na tvojom zariadení sa môžu objaviť prvé mikroškrabance.

- Reklama -

Akonáhle sa však dostane toto zariadenie do kontaktu s niečim len o trošku ostrejším, na zariadení sa rázom objaví hrubá ryha a to skrátka nevyzerá dobre. Druhý problém je potom s dostupnosťou samotných verzií Jet Black. Tie majú problémy s výrobou a takmer 40% všetkých vyrobených zariadení sa musia vracať späť do výroby, nakoľko sa na ich telách objavujú drobné vizuálne poškodenia. Žiaľ, v tomto smere to Applu vôbec nevyšlo. Posledným problémom, ktorým trpia tieto produkty je potom náchylnosť na mastnotu a odtlačky prstov. Stačí, aby mal používateľ tento produkt pár minút v rukách a je neuveriteľne “docapkaný” nie len z prednej strany, kde je displej, ale aj zo zadnej strany, na čo sme doteraz neboli zvyknutí.

Jet Black - svetapple.sk

V podstate to vyzerá tak, že ten, kto si zakúpi iPhone 7 a iPhone 7 Plus vo verzií Jet Black je tak trochu blázon. Doslova sa dobrovoľne vystavuje zbytočným problémom s opotrebovaním a hlavne smútkom, ktorý prichádza s každým novým škrabancom.  Tak či onak, my máme tiež iPhone 7 Plus Jet Black na ceste a potrebovali sme nájsť riešenie, pomocou ktorého zariadenie dostatočne ochránime pred nepríjemnými škrabancami. Lajk by možno povedal, že postačí kryt, ale nie je to celkom tak. Stačí totižto, aby sa pod kryt dostal drobný prach a telo zariadenia sa automaticky poškriabe. Dokonca nemusí pomôcť ani semišová výstelka, ktorú má Apple vo svojich kožených či silikónových krytoch.

Museli sme teda vymyslieť iné riešenie a tým je fólia. Áno, fólia, ktorá sa už neaplikuje len na displej, ale rovno na celé telo zariadenia. V tomto prípade dokonca už nie je nutný ani kryt, aj keď je lepšie mať zariadenie poistené aj takýmto spôsobom. Omylom sa vždy môže stať, že sa telefón vyšmykne z vrecka, ruky či do nás niekto drgne a tragédia je na svete. Následujúce video ti ukáže dokonalý produkt, pomocou ktorého môžeš Jet Black ochrániť. Okrem škrabancov sa teoreticky môžeš zbaviť aj veľkého množstva otlačkov prstov, aj keď na druhej strane, tých sa úplne nezbavíš asi nikdy.

No a ak ťa zaujíma, kde môžeš niečo podobné zakúpiť, nakoľko u nás ide o niečo, čo je zatiaľ ťažko dostupné, budeme ťa musieť odkázať na starú známu klasiku a teda ebay.com. Niečo podobné sme našli konkrétne na tomto linku a tak je dosť možné, že tento produkt objednáme a pripravíme recenziu! 🙂

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here