Ešte minulý týždeň sme vás vďaka správe od agentúry Bloomberg informovali, že by spoločnosť Apple mohla predstaviť koncom roka 2022 nové predplatné služby súvisiace s jej hardvérom. Zákazník by si teda namiesto nakupovania len zaplatil mesačný poplatok a po uplynutí určitého času by zariadenie vrátil alebo vymenil za novší model.

Aj keď sa vám to môže zdať zvláštne, vedzte, že ľudí, ktorí by takýto spôsob financovania chceli využívať nie je málo. Ako potvrdil portál 9to5mac, ktorý nás oboznámil s analýzou spoločnosti CIRP, používatelia už v súčasnosti podobný model nákupu zariadení využívajú. Slúžia na to rôzne spoločnosti a predajcovia, ktorí ho ponúkajú niekoľko rokov (dokonca aj u nás na Slovensku).

Aj to je jeden z dôležitých poznatkov, ktorý nám dáva najavo, že podobný krok od spoločnosti Apple by fungoval a oslovil obrovské množstvo ľudí.

Dáta získané spoločnosťou CIRP približujú, že takmer polovica Apple používateľov v praxi využíva nejaký druh predplatného. Z nich si takmer dve tretiny ľudí predpláca úložisko na iCloude a polovica hudbu cez službu Apple Music. Ľudia sú teda na prepdlatné služby zvyknutí a dôverujú im.

Samotný prieskum podľa správy prebiehal na zákazníkoch spoločnosti Apple v USA, ktorí si v priebehu roku 2021 zakúpili buď iPhone, iPad, počítač Mac alebo hodinky Apple Watch. Využívate podobný systém financovania aj vy? 

Prečítajte si tiež  Svoj MacBook Pro M1 som oblial kávou. Čo sa presne pokazilo, kto ho opravil a ako som ušetril stovky eur?

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5Mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.