Apple je inovátorom vo svete technológií, a to nielen po stránke hardwaru a fantastických nápadov, ale aj po stránke dizajnu, ktorý je pri produktoch ako iPhone, iPad či iMac vlastne tak trochu bezkonkurenčný. Veľmi málo firiem sa dokáže vzhľadom a spracovaním priblížiť Applu a Apple si je toho očividne vedomé. O pár rokov sa o tom presvedčíme možno aj v automobilovom priemysle, dnes sme sa dočkali predpokladanej ceny a aj príchodu Apple Car na trh.

Vieme s akou cenovkou príde Apple Car

Apple Car je stále tak trochu mystické vozidlo, avšak podľa Elona Muska ide o verejné tajomstvo. Všetci predsa vieme, že Apple na niečom podobnom potajomky pracuje a všetci vieme, že niečo tají. Niektoré vyjadrenia, ktoré nám dával Tim Cook boli určite minimálne podozrivé, a tak sa nám nastáva otázka, kedy sa dozvieme, že Apple na niečom skutočne pracuje a kedy nám to oficiálne predstaví.

- Reklama -

Gene Munster, známy analytik, nám dnes viacmenej prezradil, kedy by sme sa mali dočkať predstavenia a začiatku predaja tohto vozidla, no a nezabudol ani na jeho cenu. Netreba ale zabúdať, že vyjadrenia Geneho nemusia byť úplne 100%, nakoľko podľa jeho správ sme tu mali mať už roky klasickú televíziu od Apple, nielen Apple TV.

v e-shopech
od
(Zdroj: Heureka.sk)

Poďme teda na to. Podľa Geneho informácií by mala spoločnosť Apple v súčasnosti pracovať na novom automobile a jeho vývoj už beží v plnom prúde. Predstavenie, alebo jeho premiéra je vraj naplánovaná niekedy na rok 2019 až 2020 a do predaja by sa autíčko od Apple mohlo dostať niekedy začiatkom roka 2021. Kedy nám Apple prezradí alebo minimálne potvrdí to, že na aute naozaj pracuje zatiaľ nevieme, ale Gene si trúfol odhadnúť aj cenu tohto auta.

Podľa jeho informácií a tiež analytických výpočtov môžeme očakávať asi $75 000, čo je v prepočte približne 67 000€. Vzhľadom na túto sumu teda môžeme očakávať auto vyššej strednej triedy, ktoré bude poháňané elektrikou. Samozrejme, zatiaľ nikto nevie povedať, či pôjde o van, SUV alebo sedan ale všetci dobre vieme, že ak niekedy príde auto od Apple, bude to naozaj technologicky špičková záležitosť!

Apple Car - svetapple.sk

Podľa informácií zo zahraničia by si Apple svoje vozidlo nemalo dokonca ani vyrábať samo, inými slovami kvôli nemu nebude stavať žiadnu novú továreň, ale nechá si ho pekne vyrobiť u svojich dodávateľov tak, ako iPhone, iPad či iPod. Jediný produkt, ktorý si spoločnosť skutočne vyrába sama je iMac a to v Írsku. Každopádne projekt Apple Car by sa značne predražil, keby muselo Apple riešiť aj jeho výrobu!

Napadá nás tiež, že by nemuselo ísť úplne tak o samotný projekt Apple. Inými slovami by šlo o Apple Car, ale základ by mal požičaný z iného vozidla, inej značky. Takto sa to v automobilovom svete robí bežne, ale zase netreba zabúdať ani na to, že Apple chce byť čo najviac originálne a tak si netrúfneme povedať, či by bolo schopné svoje vlastné auto postaviť na základoch úplne iného auta.

Každopádne sa veľmi tešíme, pretože správy o Apple Car prichádzajú čoraz častejšie a prichádza ich čoraz viac. Vďaka tomu máme stále väčšiu a väčšiu nádej na to, že spoločnosť niekedy takýto projekt naozaj predstaví. Ak áno, naplní sa aj naše automobilové srdiečko, pretože veľká časť redakcie sme automobiloví fanúšikovia a nedáme na tento dopravný prostriedok dopustiť!

Apple Car - svetapple.sk

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here