Touch ID prišlo ešte v roku 2013 a každý, kto mal tú česť sa s touto vtedajšou novinkou stretnúť si ju pravdepodobne okamžite zamiloval. Akonáhle mal v ruke iPhone alebo iPad bez Touch ID, bezducho držal prst na tlačidle a čakal, kým sa zariadenie odomkne. Po pár sekundách si uvedomil, že to asi nepôjde a napísal heslo. To je dôkaz toho, že Touch ID je vysoko návykové a to nám potvrdilo aj samotné Apple. Podľa jeho štatistík svoj iPhone cez Touch ID odomkneme približne 40x denne!

Vieš koľkokrát denne odomkneš svoj iPhone cez Touch ID?

Používať Touch ID a teda senzor otlačkov prstov na odomykanie naších iPhonov či iPadov nie je len vysoko pohodlné, ale je to aj veľmi bezpečné. Do naších zariadení sa totižto nedostane nikto iný bez nášho prstu, čo znamená, že prípadná krádež telefónu by bola úplne zbytočná. Kedysi sme nemávali zamknuté zariadenia. Teda mali, ale určite veľa používateľov neodomykalo na heslo tak, ako je tomu dnes. Neuvedomovali si hrozbu zneužitia osobných dát z telefónu.

- Reklama -

Dnes je ale doba celkovo inde a ľudia si pomaly, ale isto začínajú vážiť svoje súkromie. Aj preto má podľa Apple až 89% všetkých používateľov iPhonov a iPadov aktivované Touch ID. Zvyšných 11 zrejme odomyká bez hesla. Práve na tomto čísle človek môže vidieť, že ľudia si ozaj uvedomujú, aké dôležité sú ich osobné údaje a tiež sa im takto telefón odomyká jednoduchšie a pohodlnejšie.

Podľa štatistiky navyše táto funkcia, ktorú tu máme len tak mimochodom už tretí rok, nie je dobrá len po stránke bezpečnosti a rýchlosti odomykania, ale šetrí nám aj veľa času. Denne je to asi 5 minút. Na prvý pohľad absolútne málo, no pokiaľ si to človek vynásobí 365 zistí, že za rok je to vyše 30 hodín. A keďže čas sú peniaze, asi netreba dokončovať túto vetu. Ako si na tom s Touch ID ty? Používaš ho?

Touch ID - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.