Neprejde deň, čo by sa neobjavili špekulácie okolo jablkovej spoločnosti. V Cupertine neustále vymýšľajú, testujú a patentujú, na základe čoho dokážeme aspoň trochu predpovedať ďalšie kroky, týkajúce sa produktov.

Určite ste zaznamenali správy, že iPhone 13 alebo jeho nástupca dostane senzor otlačkov prstov Touch ID umiestnený priamo v displeji. Malo by ísť o sofistikovanú technológiu, ktorá doplní alebo dokonca nahradí Face ID.

- Reklama -

Čo však bude robiť Apple v prípade dostupnejších modelov? Ako už býva zvykom, musí ich mierne znevýhodniť. No a vďaka patentu, ktorý odhalila internetová stránka PatentlyApple už vieme, ako to môže vyzerať.

Apple umiestni Touch ID do uzamykacieho tlačidla aj na iPhone

iPhone 14

Technologický gigant aktualizoval svoju prihlášku a rozšíril jej použitie na smartfóny. V budúcnosti teda môže umiestniť Touch ID do uzamykcieho tlačidla aj pri iPhone, zatiaľ čo dnes nájdeme toto riešenie len v iPade Air 4. generácie.

Ide o cenovo dostupnú a efektívnu alternatívu, na ktorú sa dá na tablete relatívne rýchlo zvyknúť. Ťažko ale povedať, ako to bude fungovať pri iPhone.

Hoci sme tu boli na Touch ID dlhé roky zvyknutí v tlačidle Home Button, vloženie do uzamykacieho tlačidla je predsa len niečo úplne iné. Nechajme sa prekvapiť.

iPhone 14 Max

Dajte nám vedieť do komentárov, čo si myslíte o tejto novinke vy. Pokiaľ by takýto senzor skenovania otlačkov prstov priniesol napríklad ďalší iPhone SE s tým, že by mal edge-to-edge displej s výrezom len pre kameru, brali by ste ho? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a reakcie.

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -