Počítače od spoločnosti Apple majú jednu veľkú výhodu. Hoci ich počiatočná cena môže byť o niečo vyššia, vo výsledku sa dočkáte veľmi kvalitného a trvácneho hardvéru, ktorý vám môže spoľahlivo slúžiť s menšími servisnými zásahmi pokojne aj viac ako osem rokov.

Presne to je jeden z dôvodov, prečo sa menej náročnému používateľovi v podstate ani neoplatí tieto zariadenia nakupovať ako nové, keďže zďaleka nevyužije ich plný potenciál. Aj pri repasovanom kuse sa však môže tešiť zo skvelého displeja, návykového TrackPadu, vynikajúcej výdrže batérie a takisto aj dostatočného výkonu na všetky možné účely.

No a keď si toto človek uvedomí, automaticky potrebuje vyhľadať serióznu firmu, kde môže počítače získať v tom najlepšom možnom stave so zárukou. A ak by sme vám mali jednu z vlastných skúseností odporučiť, určite by išlo o ITya, kde sa okrem iného venujú aj servisu – o čom sme minulý rok napísali tento článok.

Starostlivý repas počítačov, ktorý prebieha na Slovensku 

Na vlastné oči sme videli, ako starostlivo repasujú používané počítače, ktoré nesú na prvý pohľad len minimálne známky používania. V skutočnosti však po ich otvorení naráža servisný technik na množstvo prachu a nečistôt, ktoré by v tomto priestore vôbec nemali byť.

Okrem rôznych iných problémov spôsobujú upchávanie ventilátora a prehrievanie celého hardvéru, čo počítaču pochopiteľne nerobí dobre.

Taktiež veľa ľudí nevie, že batéria v počítačoch často degraduje a životnosť v rámci MacBooku je cca 1 000 nabíjacích cyklov (1 cyklus = jedno úplne vybitie zo 100 % na 0 %).

Aj to je dôvod, prečo má drvivá väčšina počítačov z ponuky ITya vymenenú aj batériu za úplne nový kus. A pokiaľ nie, akumulátor v počítači nemáva za sebou viac ako pár desiatok a v minimálnych prípadoch pár stoviek nabíjacích cyklov. Dá sa teda povedať, že počítač vždy funguje ako nový.

No a ak si myslíte, že týmto to končí, tak ste na omyle. Repasovanie zahŕňa aj kompletné prepastovanie procesora pomocou teplo-vodivého materiálu, ktorý po rokoch degraduje a premení sa na prach. Vtedy už logicky nedokáže spĺňať svoj pôvodný účel o čom však väčšina majiteľov MacBookov alebo iMacov nevie.

Na záver, ak sa v rámci repasu počítačov objaví akákoľvek chyba typu: nefunkčný reproduktor, poškodený trackpad, zlý displej a podobne, v ITya ju najskôr odstránia a až potom dajú počítač do predaja. Nemusíte sa teda obávať, že narazíte na čiastočne fungujúce zariadenie s rôznymi zatajenými nedostatkami.

Prečítajte si tiež  Apple prekonalo rok 2019 po finančnej stránke, aj napriek koronavírusu!

12 mesačná záruka

No a čo je najdôležitejšie, tento predajca vám na rozdiel od akéhokoľvek „bazáristu“ garantuje aj 12 mesačnú záruku na bezproblémový chod počítača.

Pokiaľ by sa na ňom v priebehu tohto časového obdobia objavili akékoľvek chyby, v ITya vám samozrejme všetko opravia alebo vymenia. Je to skrátka „full servis“ aký budete na Slovensku hľadať iba málokde.

Perfektné ceny 

Všetko zakončíme s cenami, ktoré majú v ITya skutočne zaujímavé. V čase písania tohto článku sme na ich webe našli napríklad až 21 ponúk na veľmi obľúbený MacBook Air, kde nás zaujal napríklad tento kúsok z roku 2018, s úplne novou batériou a 128 GB úložiskom za príjemných 750,00 €. Ak ste študentom alebo vykonávate menej náročnú kancelársku prácu, tento model vám bude verne slúžiť ešte niekoľko dlhých rokov.

Taktiež tu nájdete aj obrovské množstvo repasovaných iMacov či MacBookov Pro, takže na svoje si príde každý. No ak by ste hľadali iPhone alebo iPad, kliknutím na tento odkaz sa dostanete ku viac ako 70 ponukám za rozumné ceny so zárukou.

Nezabúdajte tiež na to, že počítače Mac si veľmi dobre držia svoju cenu. Za pár rokov ich teda ešte veľmi dobre predáte a celkovo vás budú stáť každý mesiac používania doslova pár eur.

No a keď už sme pri tom, ak máte svoj starší Mac a chcete ho predať, pričom si plánujete zaobstarať novší model, taktiež skúste kontaktovať ITya na tomto odkaze. Firma sa totiž zaoberá aj výkupom.

Pokiaľ sa tu teda rozhodnete nakupovať, veríme, že budete mať rovnako dobrú skúsenosť ako my. Taktiež chceme spoločnosti ITya poďakovať za férový prístup voči nám (hoci na začiatku nevedeli, že sme z redakcie svetapple.sk) pri riešení problémov a dúfame, že sa jej bude dariť aj v novej prevádzke, ktorá sa nachádza v Bratislavskom obchodnom dome OC Retro.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.