Spoločnosť Volkswagen predstavila ako vôbec prvá automobilka svoju aplikáciu pre iOS a Android, pomocou ktorej môžte ovládať rôzne funkcie, či sledovať niektoré údaje, ktoré vám prepojenie medzi autom a vašim zariadením ponúka. Nemecká automobilka však zrejme vidí budúcnosť aj v hodinkách Apple Watch a tak prichádza podpora aj pre ne!

Aplikácia

Nová aplikácia je veľmi šikovná a dokáže toho naozaj veľa. Spoločnosť sa snažila dostať do hodiniek čo najviac užitočných funkcií. Medzi ne patrí určite aj upozornenie na prekročenie rýchlosti. A to ani nemusíte vo svojom vozidle sedieť. Stačí ak dáte kľúče od svojho automobilu dieťaťu, ktoré dajme tomu práve urobilo vodičák a to následne prekročí rýchlostné limity. Aj keď vozidlo možno cez hodinky už nezastavíte alebo rýchlosť neznížite, budete mať aspoň jasno o tom ako jazdí a hlavne o tom, či mu vozidlo ešte niekedy na podobné frajeriny požičiate!

- Reklama -

Volkswagen má s aplikáciou pre Apple Watch do budúcnosti ešte veľmi veľké plány. Tak napríklad plánuje odomykanie pomocou týchto hodiniek už v roku 2016. Okrem toho však budete môcť ovládať rôzne iné funkcie vozidla omnoho skôr, ako by ste zrejme predpokladali. Napríklad také štartovanie vozidla pomocou hodiniek. To by nemuselo byť zlé čo poviete?

Volkswagen Apple Watch aplikácia - svetapple.sk
Volkswagen Apple Watch aplikácia – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.