Apple Watch sú v súčasnosti nedostatkovým tovarom a špekulovalo sa, že za problémovou dostupnosťou stojí výroba zafírového sklíčka, displejov alebo čipov S1. Vinník je však úplne inde a podľa zdrojov blízkych Wall Street Journal za to môžu problémy s výrobou haptického systému Taptic Engine, ktorý je vyrábaný dvoma rôznymi dodávateľmi.

Problémové kusy

Ukázalo sa však, že kusy vyrábané spoločnosťou AAC Technologies Holdings majú veľmi krátku životnosť a po čase sa začali kaziť. Vo výsledku to Apple stálo veľa, keďže niektoré hodinky už mali v sebe zakomponované chybné modely a tak sa ich Apple rozhodol zničiť.

Ako chce Apple vyriešiť tento problém?

Apple sa zároveň zvýšiť dopyt od japonského dodávateľa Nic, ktorý vyrába funkčné kusy Taptic Engine, ale nestíha ich vyrábať toľko, koľko ich Apple v súčasnosti potrebuje. Japonská firma sa tak sústredí na zvýšenie produkcie a postupom času by vedela uspokojiť dopyt po hodinkách. Apple pre zmenu zvažuje, že do výrobného procesu zapojí aj Foxconn, ktorý bude vyrábať hodinky po boku Quanta Computer. Foxconn však môže začať výrobu Apple Watch najskôr až koncom roku, vďaka čomu môže problém s dostupnosťou hodiniek trvať ešte niekoľko mesiacov. Zákazníci ako takí sa však nemusia obávať, že by na zápästí mali produkt, ktorý by v dohľadnej dobe prestal pracovať tak, ako má. Re/code totiž od svojich zdrojov získal správu, že do predaja sa nedostal ani jeden chybný kus hodiniek.

Zdroj: Re/code

 

Prečítajte si tiež  Instagram si pre nás pripravil zopár noviniek
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.