Náhlavná súprava, na ktorej Apple pracuje už niekoľko rokov by sa už čoskoro mala predstaviť svetu na jednej z tohtoročných konferencií. Na povrch sa vynorilo niekoľko informácií, ktoré poukazujú na to ako bude vyzerať nový operačný systém, rozhranie aplikácií a hier a ako bude vo všeobecnosti headset fungovať.

Rozhranie, ktoré pozná každý majiteľ iPhonu

Za novou náložou informácií nestojí nik iný ako Mark Gurman z agentúry Bloomberg, ktorý sľubuje od headsetu pre zmiešanú a virtuálnu realitu jeden z najrevolučnejších produktov od Apple. Náhlavná súprava Apple bude mať podľa všetkého rozhranie podobné systému iOS, ktoré má zahŕňať mnohé funkcie dostupné aj na iPhone a iPade.

Zaujímavou vychytávkou je, že súprava má byť schopná slúžiť aj ako externý displej pre pripojený Mac. Používatelia tak budú môcť vidieť displej svojho Macu vo VR a ovládať počítač pomocou fyzickej klávesnice a trackpadu alebo myši.

Apple VR / AR Headset
Zdroj: AppleInsider

Používanie náhlavnej súpravy bude používateľom Apple dobre známe vďaka rozhraniu, ktoré je takmer identické so vzhľadom iPhonu alebo iPadu. K dispozícii bude domovská obrazovka s ikonami aplikácií, ktoré sa dajú meniť. nebudú chýbať ani rozšírenia na ploche v podobe informačných ukazovateľov a widgetov.

Sledovanie očí a rúk bude hlavnou devízou náhlavnej súpravy, pričom Apple použije externé kamery, ktoré dokážu analyzovať ruky a oči používateľa. Používateľ bude môcť ovládať náhlavnú súpravu tak, že sa jednoducho pozrie na položku na obrazovke, aby ju vybral. Následne pomocou gest aktivuje položku na obrazovke a vrhne sa do používania. Na rozdiel od iných možností náhlavnej súpravy sa Apple nebude spoliehať na fyzický ovládač.

Virtuálna aj rozšírená realita v jednom zariadení

Headset, ktorý sa bude pravdepodobne volať „Reality Pro“, bude schopný prepínať medzi módom rozšírenej a virtuálnej reality. Rozšírená realita bude prispôsobovať virtuálne objekty skutočnému svetu, zatiaľ čo virtuálna realita zobrazí kompletné virtuálne prostredie, ktoré vylučuje okolie používateľa.

Funkcie rozšírenej reality budú fungovať prostredníctvom priechodného režimu, ktorý bude využívať vonkajšie kamery na náhlavnej súprave. Prepínanie medzi jednotlivými módmi sa bude vykonávať pomocou ovládacieho gombíka podobného digitálnej korunke, ktorú poznáme z hodiniek Apple Watch.

Zdroj: MacRumors

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Apple darovalo svojim zamestnancom tričko s vyobrazením čipu M1 ako spomienku

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here