Vrcholový iMac Pro končí

Zdá sa, že Apple je len krôčik od úplného stiahnutia iMacu Pro z predaja. Jablková spoločnosť na svojich internetových stránkach uviedla, že špičkový počítač bude dostupný do vypredania zásob, a momentálne je k dispozícii iba ako základný model, ktorý neponúka možnosť vlastnej konfigurácie.

Aj napriek tomu, že pôvodný iMac Pro bol uvedený na trh v roku 2017, počas celej svojej existencie nepotreboval žiadne zásadné hardvérové aktualizácie. K dostupnej verzii pribudlo len niekoľko užitočných vychytávok a vylepšení, no v praxi sa jedná stále o ten istý počítač.

Mnohí obchodníci v poslednom čase dokonca svojim zákazníkom neodporúčali výber iMacu Pro a namiesto neho im radili nákup klasického iMacu s lepším pomerom cena-výkon-protihodnota.

V priebehu rokov sa objavilo viacero zvestí, že Apple plánuje veľkú modernizáciu iMacu Pro. Analytik Ming-Chi Kuo (presnosť 78,2%) o tejto možnosti informoval presne pred rokom, avšak výsledku sme sa nedočkali do dnešných dní.

Zatiaľ teda nie je jasné, či sa jedná o úplne ukončenie predaja, no nezvyčajná správa o ubúdajúcich kusoch túto možnosť silno naznačuje. Pokiaľ sa pripravuje nová verzia, predpokladáme, že si na jej uvedenie ešte chvíľu počkáme (pravdepodobne do leta 2021).

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o tomto super-výkonnom iMacu Pro vy. Skončí s ním Apple nadobro, alebo sa jedná len o predzvesť príchodu novej verzie s čipom Apple Sillicon? Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  V Apple Store sa odohrala veľká lúpež: Polícia páchateľov naháňala, no tí jej unikli
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.