Dneska sa budeme venovať aj Apple Car. Je to vlastne také „mystické“ vozidlo spoločnosti Apple, o ktorom nikto oficiálne nevie, no jeho príprava a práce na jeho predstavení sú viacmenej verejným tajomstvom. Je až príliš veľa indícií, ktoré naznačujú, že Apple svoje skutočne o pár rokov predstaví a toho sa začínajú chytať aj ľudia zo sveta 3D tvorby. Už sme mohli vidieť nejaké podarené koncepty ale dneska ti ukážeme video, ktoré by malo znázorňovať testovanie auta, žiaľ ide len o (ne)podarený fake!

Vydarený fake Apple auta. Takto asi testovanie nevyzerá! 🙂

Apple už vraj od roku 2012 pracuje na nejakom projekte Titan. Ten kto už o ňom čo to počul asi vie, že ide o vozidlo spoločnosti, ktoré má jazdiť na elektriku a jeho riadenie má byť okrem možnosti šoférovania vodičom aj plne autonómne. Hovoríme tu o skutočnom kladive na Teslu, o to viac ak zoberieme do úvahy, že Apple najalo veľa bývalých zamestnancov práve z tejto spoločnosti.

- Reklama -

Tiež sú tu zamestnanci z iných firiem automobilového priemyslu, ktorí by mali pracovať práve na tajomnom vozidle Titan. Jeho predstavenie sa odhaduje na rok 2019-2020 a šepká sa, že pôjde o stroj koncepcie SUV či MPV. Sme teda zvedaví. Na najnovšom podarenom videu môžeme vidieť futuristické vozidlo oblepené nálepkami, ktoré prechádza pomedzi kužele.

Apple Car - svetapple.sk

Na prvý pohľad sa možno môže zdať, že ide o obyčajné video, po továrni prechádzajú ľudia, mohli by to byť napríklad vývojári či konštrukční alebo technici, avšak na tomto videu je jasne vidno, že ide o fake. V prvom rade, veselo natáčať v takýchto priestoroch asi nie je žiadna sranda. Ak Apple na niečom pracuje, v budove musí byť extrémna bezpečnostná previerka. Kontroly telefónov a ich fotiek, ktoré si zrejme ani nemožno brať do vývojárskeho centra sú tu určite samozrejmosťou.

Navyše na aute jasne vidieť, že nejde o skutočný stroj ale skôr o prototyp navrhnutý v nejakom 3D programe. Popravde by sa to dalo urobiť ešte lepšie, autor asi nebol absolútny profesionál a hlavne, koncept je až moc futuristický, v tomto smere to trošku prehnal. Každopádne to ako celok nevyzerá zle a určite sa nájdu takí, ktorí si nevšimnú ani zvláštne pohyby a uveria tomu, že ide o skutočnosť!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.