Pokiaľ chcete vidieť skutočný test vodeodlnosti, ste na správnom mieste. V tomto článku si ukážeme, či vydrží iPhone 11/11 Pro v 12 metrovej hĺbke pod vodou. Je to skutočne náročný test so všetkým čo k tomu patrí. Preverí nové zariadenia v tých najextrémnejšich podmienkach.

Vydrží iPhone 11/11 Pro v 12 metrovej hĺbke pod vodou.

Ak chcete vidieť skutočný test vodeodolnosti následujúce video je pre vás. Pokiaľ sa váš iPhone namočil, skutočne sa zrejme nemáte čoho báť. Zariadenie by malo byť v poriadku. Čo však ak ho vystavíte o čosi nárčonejším podmienkam? Súčasné modely ponúkajú normu IP68. Podľa toho, ako Apple samotné zariadenia promuje, tak model 11 Pro by mal byť o čosi odolnejší ako model 11. Drahšia verzia by mala vydržať v hĺbke 4 metre po dobu 30 minút, zatiaľ čo lacnejšia varianta vydrží rovnakú dobu v hĺbke „len“ 2 metre.

Tu sa však dostávame na prekročenie hodnoty až trojnásobne v prípade drahšieho modelu. Autori testu ponorili zariadenia omnoho hlbšie ako by to mali zvládnuť. Dostali sa až do hĺbky 12 metrov. Dokážu to zvládnuť? Odpoveď na túto otázku nájdete už vo videu. My trochu prezradíme, že odolnosť nových iPhonov je naozaj na vysokej úrovni a z výsledku videa už iba vyplýva, že sa nemusíme báť ak aj v nejakej situácii prekročíme „hranice“, ktoré udáva Apple. iPhony sú jednoducho v tejto oblasti predimenzované.

Škoda len tej záruky

Jediná výčitka, ktorú voči tomuto všetkému máme je strata záruky v prípade, že váš telefón utopíte. Nedáva to moc zmysel, keď Apple deklaruje určité hodnoty, ktoré musí vydržať. Čo ak ich nevydrží? Aj v takomto prípade prechádza vina na vás a automaticky strácate záruku. Ceníme si to, že Apple zapracovalo na vodeodolnosti. Oba tohtoročné modely sú na tom lepšie ako akýkoľvek iPhone pred nimi. Na druhú stranu formulku v záručných podmienkach mohli pokojne odstrániť. Možno by sem tam bola nejaká reklamácia neobjektívna (povedzme, že telefón by bol pod vodou dlhšie ako by mal byť).

Jednak si ale myslíme, že by sa to teoreticky dalo nejakým spôsobom zistiť a potom si myslíme, že by bolo takýchto prípadov minimum. Tým, že ak iPhone bude poškodený vodou a vy strácate záruku, automaticky sa vyhýbate tomu aby sa do kontaktu s ňou vôbec dostal. Inými slovami váš telefón je síce vodeodolný avšak je vám to nanič, keďže s ním pod vodu nechcete ísť. Čo si myslíte o tejto politike vy? Tiež sa vám nepáči? Svoje názory nám napíšte do komentárov či už sem alebo na Facebook…

Prečítajte si tiež  Používajte obal na nových iPhonoch. Aj keď sú odolné, nie sú nezničiteľné. Riziko číha všade!
Vydrží iPhone 11:11 Pro v 12 metrovej hĺbke pod vodou. Aké sú skutočne odolné? - svetapple.sk
Vydrží iPhone 11:11 Pro v 12 metrovej hĺbke pod vodou. Aké sú skutočne odolné? – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -