Spoločnosť Apple prezentuje nové iPhony ako extrémne odolné. netreba sa tomu čudovať. Na Keynote spomenula, že zariadenia sú vyrobené z extrémne tvrdého skla, ktoré bude asi veľmi náročné poškodiť. Následujúce zábery by vás o tom mali presvedčiť.

Apple prezentuje nové iPhony ako extrémne odolné.

Jedným z kameňov úrazu smartfónov je práve ich odolnosť. Dizajn môže byť aký chce pekný, čo z toho má používateľ, keď mu telefón omylom spadne na zem a kompletne celý sa rozbije? Takéto nehody sa žiaľ stávajú a miesto toho aby výrobcovia zapracovali na materiáloch, spracovaní a odolnosti, snažia sa navrhnúť len nový elegantný dizajn, ktorý však s týmito nehodami príliš dobre nefunguje. Ako to však vyzerá, Apple to tento rok urobilo presne naopak.

- Reklama -

Recyklovalo síce starší dizajn ale použilo materiály, vďaka ktorým sú oba nové iPhony mimoriadne odolné a rozbiť ich nebude také jednoduché (aj keď niekomu šikovnému sa to určite podariť môže). Okrem prezentačných videí dnes Apple zverejnilo aj úplne novú reklamu na iPhone 11 Pro, ktorá tieto veci zdôrazňuje.

iPhone 11

Nový iPhone 11 propaguje Apple už na prezentačnom videu ako veľmi odolný. Okrem údaju o vodeodolnosti do 2 metrov na dobu 30 minút sa tu síce nič viac nedozvieme, môžeme tu ale vidieť obrovské množstvo a nehôd, ktoré by iPhone za normálnych okolnosti veľmi rýchlo poškodili. Nové technológie, ktoré firma pri výrobe týchto zariadení zaviedla by mali rozbitiu zamedziť. To ako to bude vyzerať v praxi ešte len uvidíme. Na videu ale telefón pôsobí akoby sa ani rozbiť nedal…

https://youtu.be/H4p6njjPV_o

iPhone 11 Pro

V podstate to isté platí aj pre model 11 Pro. Jeho predstavenie síce funguje na inom princípe ako prezentačné video na iPhone 11 (v tom sa Apple viac sústredilo na používateľský zážitok a tu na výrobu) avšak aj v tomto videu môžeme vidieť ako Apple testovalo odolnosť nového zariadenia v tých najnáročnejších podmienkach. To naznačuje, že jeho rozbitie bud taktiež veľmi náročné. Vodeodolnosť je tu navyše ešte o čosi väčšia. Telefón môžete na 30 minút ponoriť do hĺbky až 4m. Nevieme síce kto to reálne využije ale prečo nie…

https://www.youtube.com/watch?v=cVEemOmHw9Y

Druhé video je úplne nové a ukazuje špeciálny test odolnosti modelu 11 Pro, ktorý je vystavený tým najnáročnejším podmienkam. Reklama sa podľa nás veľmi podarila a dokonalo ukazuje to, čo sa ňou jablková spoločnosť snažila znázorniť.

Nové zariadenia síce nie sú nezničiteľné ale pravdepodobne sa budú rozbíjať len veľmi ťažko a to je veľmi dobrá a dôležitá správa. Sme zvedaví na prvé testy, ktoré ukážu ich slabiny. Pokiaľ by ale telefóny prežili tie najnáročnejšie pády, pravdepodobne by si tým nový iPhone získal fantastickú reputáciu, ktorú by mu bezpochyby závidela aj konkurencia. Uvidíme.

https://www.youtube.com/watch?v=K0VWwY6MR0k
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.