Včerajší Apple event nám podľa očakávaní priniesol dvojicu nových MacBookov Pro, ktoré sa okrem namakaných čipov M1 Pro a M1 Max novej generácie dočkali aj niekoľkých zmien týkajúcich sa dizajnu. Okrem hrubšieho tela, väčšej obrazovky a absencie kontroverzného Touch Baru však upútal pozornosť aj notch displeja.

Kvôli tenším rámčekom, ktoré lemujú obrazovku MacBooku bola implementácia výrezu očakávana ešte niekoľko dní pred samotným predstavením nových zariadení. Notch disponuje novou 1080p prednou kamerou a napriek tomu, že sme si na výrezy vďaka ostatným Apple produktom zvykli, v prípade MacBookov pozorujeme túto zmenu vôbec po prvýkrát.

- Reklama -

Developeri si však budú môcť vybrať, či v aplikáciách bude notch viditeľný, alebo ho takpovediac „skryjú“ v rámci čiernej lišty. V apkách bude možné využiť režim s názvom „compatibility mode“, v ktorom sa na vrchu obrazovky objaví virtuálny bar čiernej farby.

Notch bude tým pádom menej viditeľný a nebude zasahovať do pracovného poľa aplikácie. Režim taktiež prinesie vítanú možnosť voľby, na ktorej strane v závislosti od notchu sa bude nachádzať aplikačné rozhranie.

Ktorá z predstavených vychytávok vás na nových MacBookoch Pro zaujala najviac? Napíšte nám do komentára svoje pocity zo včerajšieho Apple Eventu, ktorý okrem MacBookov novej generácie priniesol aj updatované slúchadlá AirPods, či nové farby pre smart reproduktory HomePod.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -