O nové správy pre investorov sa postarala analytická spoločnosť Nikkei Asia, ktorá je napojená priamo na dodávateľské reťazce Applu. Uvádza sa, že spoločnosť Samsung bola počas minulého mesiaca nútená odstaviť svoj závod na výrobu čipov v Texase, kvôli silným zimným búrkam, spôsobujúcim problémy v celom štáte.

Továreň má na starosti približne 5% globálnej dodávky čipov pre smartfóny a osobné počítače, takže jej zatvorenie spôsobilo rozsiahly celosvetový nedostatok komponentov. Nakoľko so Samsungom spolupracuje aj priamo Apple, všetko sa to môže odzrkadliť na dodávkach iPhonu 12 a ďalších modelov, ktoré sa spoliehajú na OLED panely.

Obmedzenie dodávok zasiahne aj americkú spoločnosť Qualcomm a tým pádom širokú škálu ďalších výrobcov elektronických zariadení, ktoré s touto firmou spolupracujú – hoci o tom zákazníci ani netušia.

V súčasnosti veľa nevieme…

Správa v súčasnosti nekonkretizuje, ktoré modely iPhonu sú ohrozené na dodávkach najviac, aké budú problémy výrazne a ani to, dokedy sa môže prejavovať prerušenie produkcie.

Každopádne tu však hovoríme o obrovskom probléme, ktorému bude musieť čeliť spoločnosť Apple minimálne niekoľko ďalších týždňov. Firme dodnes meškajú objednávky na najnovší iPhone 12, ktoré neboli naplnené od konca minulého roka. To spôsobila pandémia koronavírusu a čiastočný výpadok niektorých dodávateľov v Číne alebo iných krajinách.

Pokiaľ teda čakáte na nový iPhone, alebo váhate s jeho kúpou, určite vám to odporúčame urobiť čo najskôr. Odstavenie výroby čipov sa môže naplno prejaviť už o pár dní a verte alebo nie, nebýva to príjemné.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.