Momentálna generácia jablkových telefónov pináša pre Apple rozprávkové sumy, keďže predajné čísla iPhonu 13 sú stále na vysokej úrovni. Pripravovaný modelový rad by však mal vykázať ešte väčší úspech. Podľa analytikov ale aj podľa samotnej spoločnosti Apple má iPhone 14 dosiahnuť rekordné predaje, hlavne vďaka tomu, že sa bude jednať o väčší posun v porovnaní s minulou generáciou.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Spoločnosť Apple v týchto dňoch započala skúšobnú výrobu radu iPhone 14 a v auguste plánuje začať hromadnú produkciu. Nové smartfóny by sa mali dostať na pulty predajní ako už tomu býva zvykom na jeseň tohto roku. Spoločnosť Apple údajne informovala dodávateľov, že počiatočný predaj modelu iPhone 14 bude úspešnejší ako predaj modelu iPhone 13, takže výroba zrejme mierne porastie.

Predaj iPhonov sa v období júl – august zvyčajne spomaľuje, pretože zákazníci očakávajú na jeseň uvedenie nových modelov na trh. Dodávky iPhonu 13 ale boli v júli tohto roka údajne o tretinu vyššie ako v rovnakom období minulého roka, čo ukazuje, že po tomto zariadení je stále dopyt.

iPhone 14 Max v bielej, čiernej, modrej a červenej farbe
Zdroj: AppleInsider

Podľa zdrojov z ETNews uvádza, že Samsung v treťom štvrťroku tohto roka dodá až 80 miliónov displejov pre modelový rad iPhone 14. V roku 2021 boli všetky štyri modely iPhone 13 ohlásené 14. septembra a preto je podobný scenár očakávaný aj v tomto roku.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -