Posledné dni prichádza jedna správa za druhou o tom, že Apple vyvíja svoj vlastný elektromobil, ktorý má byť navyše autonómny a tým pádom má pre spoločnosť Tesla vzniknúť celkom veľká konkurencia. Nová správa hovorí o tom, že Apple preberá pracovníkov aj iným spoločnostiam, ako je výrobca batérií A123 Systems, ktorý ho celkom nezmyselne obvinil! 

Apple nám preberá zamestnancov!

Je jasné, že pokiaľ chce Apple predstaviť svoje vlastné vozidlo, musí sa na to aj patrične pripraviť a musí zamestnávať tých najlepších inžinierov z celého sveta, ktorí sa postarajú o to, aby pri vývoji, výrobe či prevádzke samotného vozidla nevznikali žiadne problémy. Spoločnosť, ktorá sa už roky zaoberá vývojom a výrobou autobatérií, po novom žaluje spoločnosť Apple za to, že im vraj preberá zamestnancov.

Táto žaloba konkrétne padla na spoločnosť sídliacu v Cupertine za to, že do nej údajne prešlo niekoľko špičkových inžinierov, ktorí predtým pracovali pre A123 Systems. Okrem Apple však spoločnosť žaluje aj 5 inžinierov, ktorí s ňou rozviazali zmluvu!

Nezmyselná žaloba

Je jasné, že to celkom naštve, pokiaľ máte tých najlepších pracovníkov na dané odvetvie na svete a behom niekoľkých dní prejdú do konkurenčnej spoločnosti, ktorá chce vraj vyvíjať svoj vlastný automobil. V tomto prípade si však myslíme, že žaloba nie je celkom na mieste, vzhľadom na to, že šlo o slobodné rozhodnutie zamestnancov a Apple nikoho nevydieral a ani sa nikomu nevyhrážal.

Samozrejme, môže tu byť strach aj z toho, že by dotyční inžinieri využili patenty A123 Systems či dokonca robili priemyselnú špionáž. V tomto prípade by však žaloba musela vyzerať ináč. Najlepšie na tom celom je však to, že spoločnosť, ktorá žaluje Apple vlastne ani nevie, či jej bývalí zamestnanci pre spoločnosť pracujú. Všetko sa totiž zakladá len na domnienkach. Každopádne, ide o americký súd a tak je nad svetlo jasné, že keby sa vyniesol rozsudok tejto nezmyselnej žaloby v neprospech Apple, asi by sa nikto nemal právo čudovať!

Prečítajte si tiež  Vieme ako prví: iOS 9 Beta 1 má problém s výdržou batérie
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.