Spoločnosť Apple nám v septembri minulého roka predstavila hodinky Apple Watch, ktoré bežný smrteľník do apríla 2015 v podstate nemal možnosť vyskúšať. Aj keď sa k nim na Slovensku nedostanete, my sme sa zúčastnili konferencie iCON Prague 2015, kde ich už mal Petr Mára. Ten nám hodinky nielenže ukázal, ale dodal k ním aj krátky komentár.

Prvý kontakt s Apple Watch

Priznáme sa, aj keď sme Apple Watch vychvaľovali do nebies, nikdy sme ich v skutočnosti nevideli a tak sme ani nevedeli, aké naozaj sú. Mnohí tvrdili, že hodinky nedokážu konkurovať napríklad spoločnosti Samsung či LG, druhí naopak, že Apple Watch sú najlepšími inteligetnými hodinkami vôbec. Ako sa však po našom kontakte s Apple Watch cítime my? Je to zvláštne, no bola to láska na prvý pohľad. Hodinky sú totiž nádherné, na priamom svetle sa neuveriteľne lesknú a perfektne sadnú na každú jednu ruku.

- Reklama -

Na konferencii ich mal Petr Mára, ktorého môžete poznať napríklad zo známeho podcastu digit.cz. Práve on cestoval 24. apríla až do Londýna aby mohol hodinky na konferencii predviesť. V jeho podaní to boli konkrétne 38mm Apple Watch, vyrobené z nehrdzavejúcej ocele v kombinácií s elegantným koženým náramkom. Aj keď sa nám zdalo ovládanie na prvý pohľad pomerne komplikované vzhľadom na príliš malý displej hodiniek, po pár sekundách sme zmenili názor a pochopili, že hodinky sú naozaj pripravené na používanie aj vo verzii s menším displejom. Ich neuveriteľný dizajn vás doslova pohltí a akonáhle ich po prvýkrát uvidíte, už z nich nebudete vedieť skloniť zrak!

Apple Watch - svetapple.sk
Apple Watch – svetapple.sk

Zhrnutie

Hneď ako sa Apple Watch objavili na trhu, na svete panovalo príliš veľa skeptických názorov, ktorí im nedávali príliš veľkú šancu. Predsalen ide o produkt, ktorý môžeme mať, ale vyslovene ho k životu nepotrebujeme. Akonáhle sa však s nimi po prvýkrát stretnete, zamilujete sa. Zamilujete sa do neuveriteľne pekných dizajnových kriviek, ktoré sú naozaj nádherné a taktiež sa zamilujete do skvelého displeja, na ktorý sa budete pozerať s rešpektom. Niekto ich môže chápať len ako druhú obrazovku iPhone, hodinky sú však v skutočnosti stále hodinkami. S tým rozdielom, že ponúkajú aj rozšírené funkcie.

Znamená to teda, že Apple Watch nie sú inteligentné hodinky, ktoré vedia ukazovať čas, ale práve naopak. Je to nádherný dizajnový kúsok, ktorý sa dá kombinovať v rôznych variantoch a dokáže okrem času ukázať aj notifikácie a množstvo rôznych funkcií. Pozrite si krátke zoznámenie sa s produktom vďaka Petrovi Márovi! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.