Spoločnosť Apple predstavila svoje inteligentné hodinky ešte v septembri minulého roka a od tej doby množstvo budúcich majiteľov čaká na to, kedy si ich bude môcť dať na ruku. Žiaľ situácia je taká, že pokiaľ sa aj podobní šťastlivci nájdu, určite to nebude na Slovensku, keďže hodinky sa u nás 24. apríla ešte predávať nebudú (ak vôbec niekedy áno). Každopádne je tu virtuálna realita, ktorá vám môže aspoň ako tak priblížiť to, aké hodinky sú! 

Virtuálna realita

Píše sa rok 2015 a to, čo bolo kedysi len neexistujúce sci-fi je dnes úplne bežná vec. Tak napríklad taká virtuálna realita. Predstavte si v roku 1995, že by ste si jednoducho položili na ruku papierik a pomocou vášho telefónu  vyobrazila čo by ste len chceli. Vzhľadom na dnešné možnosti sa to rozhodla využiť skupinka vývojárov a vďaka jednej aplikácií (ktorá nie je v AppStore) si môžte prezrieť hodinky Apple Watch.

- Reklama -

Celé je to pomerne jednoduché. Na tejto webovej adrese stiahnite a vytlačte PDF dokument, ktorý tu nájdete. Potom použite čítačku QR kódov a načítajte kód, ktorý sa nachádza na vytlačenom papieri. Následne sa vám zobrazí aplikácia, ktorá síce nemusí byť bezpečná, no my sme to aj napriek tomu riskli a zatiaľ nebadáme žiadne problémy. Potom už len zapnite aplikáciu a namierte na papierik, ktorý je potreba vystrihnúť na osemuholník. Ten si môžte položiť kamkoľvek (najlepšie asi na ruku) a prezerať si tak hodinky v plnej kráse (samozrejme musí byť neustále viditeľná predná strana).

Aj keď hodinky nemôžte ovládať ale prakticky len prezerať, aplikácia ponúka ešte jednu funkciu, vďaka ktorej nemusíte sledovať len jednu verziu Apple Watch. Respektíve, môžte sledovať len základnú edíciu, no potom čo kliknete na hodiny, na displeji vášho iPhonu sa vám zmení farba náramku, čim si môžte prakticky vybrať taký, ktorý sa vám najviac hodí! Zaujímavý nápad nie? 🙂

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.