Apple Watch sú jeden z tých projektov, na ktorých si dalo Apple naozaj záležať a jeho vývoj vraj prebiehal dlhšie ako štyri roky. To znamená, že projekt vznikol niekedy čase, kedy bol predstavený aj iPhone 4 a teda za asistencie Steva Jobsa! Každopádne Apple Watch sú označované ako “finančná čierna diera,” pretože Apple do projektu investoval nemalé peniaze. Prečo potom hodinky nemajú toľko senzorov ako konkurencia?

Problémy

Počas minulého roka sme pomerne dlho počúvali informácie ohľadom nových hodiniek Apple Watch v súvislosti s aplikáciou Health. Tieto informácie sa pohybovali najmä okolo expertov zo zdravotníckeho prostredia, ktorých si Apple najalo. Očakávania boli naozaj veľké a mnohí sme čakali, že Apple prinesie obrovské množstvo senzorov. Ukázalo sa však, že očakávania boli zbytočné a Apple v tomto smere trošku sklamalo. Podľa posledných informácií, ktoré sa podarilo získať za to môžu predovšetkým problémy spojené so senzormi.

- Reklama -

Chceli senzory, no problémy im to neumožnili!

Po tom, ako boli predstavené hodinky ostali mnohí fanúšikovia, hlavne záujemcovia, mierne sklamaní, keďže očakávali omnoho viacej senzorov ako nakoniec hodinky ponúknu. Apple však chcelo v hodinkách integrovať aj iné senzory, ktoré dokonca nemá ani konkurencia, no žiaľ problémy im neumožnili použiť ich, keďže výsledky ovplyvňovali napríklad aj chlpy, vlhkosť pokožky či dokonca sila utiahnutého remienka!

Ďalší problém bol v tom, že keby Apple ponúkalo rôzne iné senzory, medzi ktoré dokonca patril aj experiment s meraním krvného tlaku, museli by získať certifikáty od Americkej vlády s tým, že ide o zdravotnícke zariadenie. Pri niečom takomto by už museli byť údaje presné a vzhľadom na to, že by sa podla nich mohli riadiť aj doktori, ich skreslenie by mohlo mať za následok fatálne problémy! Každopádne, podľa mnohých zdrojov pracujúcich priamo v Apple spoločnosť pracuje na zlepšení hodiniek a ich ďalšia generácia prinesie všetko to, čo nepriniesla prvá. Zatiaľ však nikto nevie, kedy to presne bude.

Apple Watch nabíjanie - svetapple.sk
Apple Watch nabíjanie – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.