Aktualizácia iOS 11, ktorá vyšla minulý týždeň v podobe prvej verejnej bety sa dostala aj ku mne a teda niet divu, že originálne články o jedenástke budú skutočne založené na poznatkoch z používania. V systéme je mnoho veľkých alebo len menších zmien, ktoré si na prvý pohľad všimne každý pozorný používateľ. 

Ako vyzerá autorizácia stiahnutia aplikácie v iOS 11?

Apple sa pri predstavovaní rado chváli a samozrejme nevynechalo ani zmenu v obchode App Store, kde vynovilo prostredie prehliadania či náhľadu aplikácií. O all-new dizajne sa však hovoriť nedá, keďže sa vychádzalo z predošlých, roky zaužívaných dizajnov a ovládaní. App Store zmenou prešlo, no na iTunes Store Apple zabudlo.

- Reklama -

Je ale jasné, že zmena je viditeľná, čo spôsobí trošku neprehľadnejšie usporiadanie. Vychádzam z vlastnej skúsenosti, ktorú som získal hneď pri hľadaní rebríčkov platených a bezplatných appiek. Jasné, že je to môj subjektívny názor a ty z toho môžeš mať úplne iný pocit.

Poďme však ale k podstate toho, čo sa v App Store objavilo ako novinka. Sťahovanie platených či bezplatných aplikácií využíva Touch ID, teda autorizáciu nákupu potvrdíš svojim odlačkom. V iOS 10 sme boli zvyknutí na malé okno s ikonou Touch ID, no ponovom je toto okno väčšie a obsahuje viac informácií o požadovanej appke.

Po priložení prsta na Touch ID sa zobrazí jemná animácia čítania odtlačku spolu so zvukovým upozornením, ktoré ťa informuje o úspešnom alebo neúspešnom čítaní odtlačku. Pri prvom použití App Store v iOS 11 alebo po 6 neúspešných pokusoch s Touch ID je potrebné zadať heslo k tvojmu Apple ID.

Ako to celé vyzerá si môžeš pozrieť nižšie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -