Nová generácia iPadov Pro priniesla okrem nového čipu M4 aj revolučne tenký dizajn, ktorý nemá v ponuke tabletov obdobu. Spoločnosť Apple sa však podobným smerom chce vydať aj v prípade ďalších zariadení. Okrem iPadov sa ultratenkého dizajnu v blízkej budúcnosti dočká aj MacBook Pro, hodinky Apple Watch a iPhone.

Nový iPad Pro s čipom Apple Silicon M4 bol pri svojom uvedení na trh minulý mesiac označený za najtenší produkt spoločnosti. Apple ho počas prezentácie dokonca porovnal s niekdajším iPodom nano z roku 2012, ktorý bol v tom čase stelesnením kompaktnosti.

Apple chystá rekordne tenký iPhone aj Apple Watch

Známy analytik Mark Gurman vo svojom najnovšom príspevku Power On pre agentúru Bloomberg načrtol, že prémiový tablet bol len začiatkom nového smeru pre budúce kroky spoločnosti Apple.

Podľa Gurmana je nový iPad Pro pionierom novej generácie Apple zariadení, pričom táto iniciatíva sa má postupne rozšíriť na všetky produktové rady. Podľa zdrojov z dodávateľského reťazca, Apple pracuje na vytvorení podstatne tenšieho iPhonu, ktorý by mal byť predstavený ako súčasť série iPhone 17 v roku 2025. Ponesie buď názov iPhone 17 Ultra alebo iPhone 17 Slim.

iPhone a Apple Watch
Zdroj: SvetApple, Unsplash / Daniel Korpai (úprava redakcie)

Podobného prepracovania sa má dočkať aj očakávaná generácia Apple Watch X, ktorá prinesie najväčší redizajn za posledné roky.

Okrem väčšieho displeja a tenšieho dizajnu sa môžeme tešiť aj na ďalšie zdravotné a tréningové funkcie a úplne nový systém zapínania remienkov.

Bez povšimnutia neostane ani MacBook Pro

So zmenou vizuálu myslí Apple aj na svoje počítače Mac. V roku 2021 prešiel MacBook Pro výraznou dizajnovou modernizáciou, ktorá ho urobila paradoxne hrubším a ťažším.

Hlavnou zmenou bolo znovuzavedenie portov, ktoré boli odstránené v predchádzajúcich modeloch kvôli tenšej konštrukcii – no profesionálnym používateľom sa tento krok nepáčil.

MacBook Pro
Zdroj: Apple

Budúce generácie by sa mali vydať práve opačným smerom a to zúžením šasi. Kalifornská spoločnosť chce zapracovať na ponechaní portov konektivity ale zároveň na prínose užšieho dizajnu.

Apple v nadchádzajúcich rokoch vstúpi do „éry Ultra“, pričom charakteristické budú práve spomínané zmeny dizajnu, ale aj vyššia cenovka. Už teraz je však jasné, že nás čaká naozaj veľký posun.

Prečítajte si tiež  Kovové makety ukazujú iPhone 16 v plnej kráse. Takto bude vyzerať

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 1 000 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -