Apple sa rozhodlo zabiť zaujímavú technológiu aj na svojich inteligentných hodinkách Apple Watch. Najnovšie informácie potvrdzujú, že Force Touch je v rámci watchOS 7 minulosťou.

watchOS 7 nepodporuje Force Touch

Samotná funkcia je veľmi šikovná. Pokiaľ máte Apple Watch, určite viete, že pre zobrazenie rozšírených alebo skrytých možností stačí prstom zatlačiť na displej zariadenia. Následne sa objavia ďalšie tlačidlá, s ktorými viete pracovať.

Cupertinský gigant pochoval Force Touch prakticky ešte minulý rok. Nerátal s ním operačný systém iOS 13 a následne sa neobjavil ani v hardvérovej podobe v iPhone 11/11 Pro. Mohli sme tušiť, že na rade budú ďalšie zariadenia. Po iPhone SE 2. generácie sú to inteligentné hodinky.

Nahradilo ho niečo jednoduchšie

Pokiaľ ste si na tento ovládací prvok tak nejako zvykli, určite nemusíte byť sklamaní. Hoci tu Force Touch nie je, stále ho viete používať v mierne pozmenenej funkcii zvanej ako Haptic Touch (aj keď nie je isté, či sa takto volá aj na Apple Watch). V princípe vaše hodinky nebudú reagovať na silu stlačenia, ale na dĺžku stlačenia. Z vlastných skúseností (iOS 13) vieme, že si na to veľmi rýchlo zvyknete a tradičný Force Touch vám nebude chýbať.

Pokiaľ sa pýtate, prečo sa Apple rozhodlo pre tento krok, odpovedí môže byť hneď viacero. V prvom rade sa hovorí, že ľudia jednoducho funkciu nevedeli používať. Zmenu vo watchOS 7 teda vôbec nepostrehnú. Medzi ďalšie dôvody potom patrí šetrenie peňazí a hlavne miesta.

Do Apple Watch sa vďaka tomu môže v budúcnosti nasťahovať napríklad aj väčší akumulátor. Nechajme sa prekvapiť. Bude vám Force Touch chýbať? Napíšte nám do komentára…

watchOS 7 nepodporuje Force Touch.
watchOS 7 nepodporuje Force Touch.
Prečítajte si tiež  Facebook je bezpečnostnou hrozbou pre každého, kto ho má nainštalovaný v iOS!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.