iPhone má odjakživa prednastavených niekoľko druhov zvonenia. Tie si môžete meniť v nastaveniach zariadenia. Ako už asi viete, môžete si zvoliť aj svoje vlastné zvonenie. Hravo to zvládnete pomocou tohto postupu. Odkiaľ ich ale čerpať? Dnes vám prinášame zoznam 7. stránok, na ktorých originálne vyzváňacie tóny. Poďme teda na to.

7 stránok, z ktorých si môžete stiahnuť zvonenie

Z následujúcich siedmych stránok si môžete stiahnuť zvonenie do akéhokoľvek zariadenia. Nemusí sa teda jednať výsostne o iPhone. Vybrali sme pre vás aj zaujímavé weby (ako napríklad tóny od NASA), ktoré by vás mohli zaujať. Nie každý potrebuje predsa na zvonení populárnu pesničku.

Pokiaľ máte iPhone, zvonenie sem musíte vložiť podľa presne stanovenému postupu. Po stiahnutí vami zvoleného tónu teda postupujte na tomto článku. V ňom sme vysvetlili to, ako ho do zariadenia dostať. Poďme teda na to:

1. iRingPro

iringpro vyzvánacie tóny

Začneme hneď zbierkou profesionálnych zvukov. Na tomto webe sa nachádzajú hneď tri (Origin, Zen a Tek). Jedná sa o pokojné a jednoduché súbory zvonení, ktoré sú zostavené podľa témy na ktoré sú určené. Ani jedno zvonenie vám nebude píliť nervy. Prekážať by nemalo ani vtedy, keď vám telefón zazvoní počas dôležitej pracovnej schôdze.

Tvorcovia webu uvádzajú, že ich už nebavia popové pesničky a ani nie príliš vábivé vstavané zvukové efekty. Preto sa rozhodli tejto problematike venovať, aby vytvorili omnoho “úctyhodnejšie” zvuky. Každá nahrávka je maximálne profesionálna. Aj keď ich kedysi autori predávali, dnes si ich môžete stiahnuť úplne zadarmo. Dôvod prečo je to tak vás asi prekvapí. Jeden z tvorcov tohto diela zomrel a druhý autor mu chcel takýmto spôsobom vzdať hold.

Kompletne celú kolekciu zvukov z webu iRingPro si môžete stiahnuť v jednom ZIP súbore. Ten je formátovaný pre iOS alebo Android. Budete tu mať naozaj široké možnosti výberu. Pre čísla, s ktorými komunikujete najviac si môžete napríklad zvoliť rozličné zvonenia.

V balíku sa navyše nachádza hneď niekoľko rôznych druhov tónov:

 • MG (Meeting Grade) sú jemnejšie tóny vhodné pre profesionálne prostredie.
 • AG (Active Grade) sú silnejšie tóny vhodnejšie na “vonkajšie použitie”.
 • Každý tón je k dispozícii v krátkych a dlhých verziách, ktoré majú medzi zvonením rôzne dĺžky ticha.
 • Niektoré tóny sú multi-tone (menia zvuk po každej slučke).

2. NASA Audio and Ringtones

Pokiaľ ste fanúšikom vesmíru a jeho skúmania, tieto zvonenia sú pre vás ako stvorené. Pochádzajú priamo od NASA a jedná sa o historické zvukové slučky, ktoré môžete použiť ako upozornenia na prichádzajúci hovor. Má to niečo do seba aj keď to možno nie je pre každého.

Na vyššie uvedenom webe nájdete niekoľko kategórii zvukov, ktoré môžete používať ako zvonenie. Autori webu samozrejme mysleli aj na formáty. Stiahnuť si ich môžete bezplatne v MP3 a M4R, čo je formát vhodný pre iOS zariadenia.

3. Mob.org Ringtones

mob.org

Pokiaľ patríte medzi ľudí, ktorí ešte nevedia čo hľadajú, môžete vyskúšať túto stránku. Nachádza sa tu skutočne bohatý výber naprieč niekoľkými žánrami, ktoré si môžete vybrať na ľavej strane. Každú stopu si tu môžete prehrať individuálne. Samozrejme je tu aj možnosť, že hľadáte niečo konkrétne. Pokiaľ sa to v zozname nachádza, objavíte to pomocou nástroja v pravom hornom rohu.

Ak sa chcete nechať niečim inšpirovať, v základných nastaveniach tohto webu budete môcť prechádzať na hlavnej stránke najnovšie tóny. Tento výber si ale môžete zmeniť aj na “najobľúbenejšie tóny” a potom “najlepšie v danom mesiaci”. Odporúčame vám aby ste si k webu sadli a posťahovali viacero zvonení. Každé jedno môžete potom priradiť ku určitým osobám individuálne.

4. MyTinyPhone

tinyphones

Pokiaľ momentálne hľadáte web s širokým obsahom, práve ste ho našli. Na tejto stránke nájdete viac ako 500 000 vyzváňacích tónov. Samozrejme, že je tu po rozkliknutí aj možnosť ukážky.

V základnom nastavení sa vám na webe ukážu tie stopy, ktoré sú najpopulárnejšie. Samozrejme je však aj tu možnosť aby ste si ich zoradili podľa jednotlivých kategórii. Sťahovanie do počítača je veľmi jednoduché. Súbory sa vám dostanú do zariadenia vo formáte MP3.

5. Mobiles Ringtones

ringtones

Na tejto internetovej stránke sa nachádza tiež veľmi bohatá knižnica zvukov, ktoré si môžete prehrať a následne stiahnuť. Nachádzajú sa tu okrem iného aj zvonenia spoločnosti Apple. Pokiaľ teda máte Andorid a chcete si užiť v spoločnosti trochu zábavy, toto môže byť dobrá cesta “ako na to”.

Samozrejme aj na tomto webe je možnosť výberu tónu podľa kategórie. Dôležitý fakt a výhoda pre majiteľov iOS zariadenia je to, že sa zvonenia dajú stiahnuť už aj priamo vo formáte M4R. K dispozícií je ale samozrejme aj formát MP3 vhodný pre Andorid.

6. FreeTone

freetone

Internetová stránka FreeTone nie je ničím výnimočná. Tiež ale ponúka obrovské množstvo zvonení, ktoré stoja za vyskúšanie. Do zoznamu sme ju zaradili skôr preto, aby ste ako používatelia mali na výber viacerých možností. Ak hľadáte teda nové zvonenie a zatiaľ ste ho nenašli, určite skontrolujte aj tento web.

7. Cleartones

cleartones

Všetkých šesť, vyššie uvedených knižníc obsahuje obrovské množstvo obsahu, v ktorom ste určite našli niečo, čo vás oslovilo. Ak ste však s ničím neboli úplne spokojní, máme pre vás alternatívu, ktorá stojí za to. Na internetových stránkach Cleartones nájdete hneď 3 sady minimalistických zvonení. Tie sú navrhnuté tak, aby vás upozornili bez toho aby výrazne rušili ostatných.

Cleartones Pure si kladú za dôraz byť čo najjednoduchšie. Cleartones Organic majú v podstate rovnakú úlohu avšak sú produkované pomocou akustických nástrojov. V sade Cleartones Classic nájdete zvuky, ktoré vám budú pripomínať “starú školu”. Všetko ale samozrejme s ľahším nádychom.

Ako už ale asi tušíte, v tomto prípade to nebude zadarmo. Za jednu kolekciu sady 50 tónov zaplatí používateľ 10$. Tak isto máte za rovnakú sumu dostupný aj balík zvukov s rôznymi upozorneniami. Všetko čo je v ponuke môžete získať za cenu 35$.

Samozrejme vám internetová stránka dovolí aby ste si pred nákupom vypočuli každú skladbu z jednotlivých kolekcii. Popravde si nie sme istí, či je niekto ochotní platiť za zvonenie. Ak sa však niekto taký nájde, môže to urobiť na tomto webe.

Zhrnutie:

 1. iRingPro
 2.  NASA Audio and Ringtones
 3. Mob.org Ringtones
 4. MyTinyPhone
 5. Mobiles Ringtones
 6. FreeTone
 7. Cleartones
Žena pašovala 92 iPhonov z USA do Ruska. Nevyšlo jej to.
7 stránok, z ktorých si môžete stiahnuť zvonenie do smartfónu. – svetapple.sk

zdroj: Makeusof

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here