WhatsApp je s viac, ako 2 miliardami aktívnymi používateľmi jedna z najpoužívanejších sociálnych sietí na svete. Aplikácia ponúka široké možnosti komunikácie od obyčajného zasielania správ, až po zdieľanie fotiek, videí či telefonovanie. Po novom ju obohatí ďalšie vylepšenie, ktoré bude poháňať umelá inteligencia.

Portál Wabetainfo zverejnil informáciu, v ktorej popisuje novinky z najnovšej beta verzie s označením 2.23.17.14, ktorá je zatiaľ dostupná pre vybraných používateľov smartfónov s operačným systémom Android. WhatsApp konkrétne testuje, akým spôsobom dokáže generatívna umelá inteligencia pracovať pri vytváraní obrázkov. Funguje to však trochu ináč, ako DALL-E či Midjourney.

WhatsApp totiž zapojil do hry AI na to, aby mu pomohla generovať unikátne nálepky. Pokiaľ budete chcieť zareagovať na správu, no v ponuke nenájdete vhodnú nálepku, jednoducho si ju necháte za pár sekúnd vytvoriť.

Po tom, čo kliknete na tlačidlo „Create“ stačí zadať niekoľko kľúčových slov, pomocou ktorých opíšete to, čo sa má na nálepke nachádzať, prípadne, čo má daná nálepka vyjadrovať. Pokročilé počítačové algoritmy následne urobia svoju robotu a poskytnú vám návrhy.

Umelá inteligencia od spoločnosti Meta v akcii

WhatsApp nálepky
Zdroj: Wabetainfo 

WhatsApp na tento účel používa umelú inteligenciu, ktorú vyvinula priamo spoločnosť Meta, pod ktorú patrí. Technológia je navyše sofistikovaná, takže dbá na bezpečnosť. Pokiaľ by vám, ale systém predsa vygeneroval nálepky, ktoré sú nevhodné, prípadne pôsobia škodlivým dojmom, v rámci beta testovania existuje možnosť, ako ich nahlásiť.

Zahraničné média na záver dopĺňajú, že nálepky, ktoré vygeneruje umelá inteligencia, budú mať svoj typický „podpis“. Ak vám niečo podobné príde do správy, jednoducho budete vedieť, že za daným obrázkom stojí počítač a nie skutočný používateľ.

To kedy bude táto zmena zavedená globálne zatiaľ známe nie je. Dajte nám vedieť do komentára, ako novinku hodnotíte vy. Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  Apple vydalo iOS 16.0.2 pre všetkých používateľov. Opravuje zásadné chyby
Môže ťa zaujímať
- Reklama -